w

#otwieraMY branży fitness: co druga siłownia otwarta

Dane od Polskiej Federacji Fitness: w całym kraju otworzyło się ponad 1600 siłowni i klubów fitness. Informacje pochodzą z kart abonamentowych.

  • Nie ma dokładnych informacji, które siłownie się otworzyły. Trzeba to sprawdzić indywidualnie. Polska Federacja Fitness nie ma zamiaru publikować mapy otwartych klubów, aby nie ułatwiać tym pracy policji czy sanepidu.

Tomasz Napiórkowski z federacji ostrzega jednak, że klienci siłowni mogą spodziewać się kontroli. – Policja ma prawo wylegitymować i my w komunikatach naszych klientów informowaliśmy.

  • Ukarana może być siłownia. Kary nakładane przez sanepid za nieprzestrzeganie obostrzeń mogą wynieść do 30 tys. zł.

Akcja #otwieraMY

Z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazeta Prawnej” wynika, że prawie połowa badanych popiera przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy wbrew obostrzeniom: 46,6 proc. popiera ich działania (28,3 proc. „zdecydowanie” je popiera, 18,3 proc. „raczej” popiera).

  • Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na otwarcie swoich biznesów, nie mogą liczyć na poparcie 40,4 proc. ankietowanych (11,7 proc. „zdecydowanie” nie popiera takich decyzji, 28,7 „raczej” ich nie popiera). 13 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.
sondaz poparcia fitness

Krajowy Rejestr Długów: Zadłużenie centrów i klubów fitness, siłowni oraz trenerów prowadzących kursy, zajęcia sportowe czy rekreacyjne przekroczyło na początku roku 14 mln zł.

  • Rekordzista – warszawska spółka z o.o., ma do spłacenia prawie 1 mln zł.

Minister Zdrowia: nie możemy pozwolić sobie na otwarcie gospodarki

Resort zdrowia nadal podtrzymuje, że nie można pozwolić sobie na otwarcie restauracji, siłowni i klubów fitness.

  • Minister w rozmowie z RMF FM: „W restauracji jesteśmy bez maseczki, jesteśmy w interakcji godzinę, czy półtorej, rozmawiamy ze sobą, czyli wydalamy aerozole, to samo w siłowni – gdzie się pocimy, jest przyspieszone tętno. To są pewne oczywistości„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Morawiecki zniknął z mediów. Wróci i ujawni “Nowy ład”

Morawiecki zniknął z mediów. Wróci i ujawni „Nowy ład”

Europa na głowie: Czechy bogatsze od Włoch, Polska goni PKB Hiszpanii

Europa na głowie: Czechy bogatsze od Włoch, Polska goni PKB Hiszpanii