w , , ,

Patkowski znów szokuje: “Polacy mają więcej pieniędzy dzięki obostrzeniom”

patkowski usmierca gospodarke
5faa3bb352243 o medium
Źródło: Dziennik Zachodni

Wiceminister finansów Piotr Patkowski ostatnio zaproponował przedsiębiorcom przebranżowienie się, jako receptę na kryzys ekonomiczny, wywołany obostrzeniami, wprowadzonymi z powodu koronawirusa. Właściciele różnych sieci i biznesów byli oburzeni propozycją, jaką od niego usłyszeli. Dziś wiceminister Patkowski ponownie negatywnie zszokował ludzi.

Stwierdził, że zamknięcie kin, klubów, basenów czy ograniczenie działalności restauracjom jest dobrym pomysłem z ekonomicznego punktu widzenia. Jeśli obywatele nie będą mieli okazji wydawać pieniędzy na rozrywkę, zaoszczędzą pieniądze, które w czasie kryzysu będą niezbędne do przetrwania. A jeśli jacyś ludzie nie stracili pracy, tym lepiej.

Dodatkowo zaznaczył, że sytuacja konsumentów nie mogła ulec pogorszeniu. Mimo braku szczegółowych danych na ten temat, wysnuł tezę, że dotowanie miejsc pracy jest dużo ważniejsze od wspierania konsumentów w jakikolwiek sposób. Wiceminister nie dostrzega aktualnie problemów związanych z koniecznością spłacania kredytów.

Czy wiceminister Patkowski nie rozumie jak funkcjonuje gospodarka? Kto napędza rozwój gospodarczy jeśli nie konsumenci, nabywający towary i usługi? Jeśli człowiek traci, jak można mówić o jego dobrej kondycji finansowej, jeśli został pozbawiony źródła utrzymania? Niezależnie od tego na co będzie wydawał zarobione pieniądze, przy braku możliwości zarobku jest stan finansowy zacznie ulegać z dnia na dzień pogorszeniu. Ponadto, czy pracownik kupujący po pracy chleb i mleko w markecie nie jest konsumentem?

Zobaczmy co na ten temat mówią wolnościowcy:

Wiceminister finansów Patkowski uważa, że konsumenci są teraz bogatsi, bo przez restrykcje rządu oszczędzają na rozrywce i rekreacji. To przypomnijmy, że przez wiosenny lockdown gospodarka skurczyła sie w II kwartale o ponad 8%. Mamy najwyższą inflację w UE. A rząd co chwila dorzuca jakiś nowy podatek. Panu ministrowi już zatem uprzejmie dziękujemy napisał na Facebooku Stanisław Tyszka (Koalicja Polska).

Brak słów. Panie Premierze Mateusz Morawiecki Pan go zdymisjonuje, są pewne granice – napisał na Twitterze przedsiębiorca Robert Anacki (Porozumienie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

greece

Grecja odgrywa Orwella: wyjście z domu tylko po autoryzacji SMS – życie w lockdownie

prezes formanowicz

Gdyby rząd słuchał tego, co mówią przedsiębiorcy. Prezes Forte Meble krytycznie o całkowitym lockdownie