w

Pensjonat Obajtka finansowany za pieniądze na wspieranie rybołówstwa

Pensjonat Obajtka

Kilka dni temu “Gazeta Wyborcza” poinformowała o kolejnej nieruchomości Daniela Obajtka. GW, podała, że prezes Orlenu kupił pensjonat w Łebie za 1,7 mln złotych.

Tym razem, na jaw wyszło, że część wyposażenia pensjonatu, kupionego w 2020r. i pensje trzech pracowników zostały sfinansowane z unijnego programu przeznaczonego na wspieranie rybaków.

  • Daniel Obajtek otworzył w Łebie pensjonat i restaurację Zatoka Aniołów. Nieruchomość kupił od burmistrza Łeby za 1,7 mln zł. Pensjonat prowadzi teraz Julia Tomicka, bliska znajoma brata Obajtka, która jest jednocześnie prezesem miejskiej spółki Port Jachtowy w Łebie.
  • Wkrótce po otwarciu pensjonatu Tomicka wystąpiła do Lokalnej Grupy Działania “Dorzecze Łeby” o dofinansowanie – podaje Wyborcza.

Napisała we wniosku, że celem projektu pod nazwą “W Zatoce Aniołów gotują sous-vide i puszkują – rozszerzenie palety (anielskich) usług gastronomicznych” jest “uruchomienie nowych usług gastronomicznych poprzez zakup urządzeń gastronomicznych, elementów wyposażenia ogródka gastronomicznego oraz poprzez utworzenie trzech miejsc pracy w terminie do dnia złożenia wniosku o płatność” – czytamy.

W efekcie Zatoka Aniołów dostała w ramach unijnego programu “Rybactwo i Morze” 89 tys. zł. “Pieniądze trafiły do pensjonatu Daniela Obajtka. Koszt całkowity projektu miał wynieść 219,3 tys. zł” – napisał dziennik.

ŹRÓDŁO

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Nowy lockdown, nowe straty – ponad miliard złotych dziennie

GUS: Sprzedaż detaliczna w dół, złe dane z budowlanki