w

PiS przegrało głosowanie w sprawie Obajtka. Witek: za szybko czytam

Prawo i Sprawiedliwość przegrało w środę rano głosowanie w Sejmie. Posłowie zaakceptowali wniosek opozycji o udzielenie informacji przez Zbigniewa Ziobrę na temat działań prokuratury w sprawie Daniela Obajtka.

Okazuje się, że za szybko czytam. Ponad 100 posłów nie oddało głosu – powiedziała prowadząca obrady marszałek Elżbieta Witek i ogłosiła przerwę.

Posłowie mieli rozstrzygnąć wniosek o uzupełnienie porządku dziennego o punkt dotyczący wystąpienia Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny miał przekazać informacje na temat działań podejmowanych przez prokuraturę w okresie od dnia 4 marca 2016 r. we wszystkich sprawach, w których podejrzanym lub oskarżonym był Daniel Obajtek.

  • Głosowało 321 posłów. 170 było za, 151 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wniosek przeszedł, rządzący przegrali głosowanie.
  • Nie głosowało 137 posłów: 81 posłów PiS, 23 KO, 10 Lewicy, 10 Koalicji Polskiej-PSL, 6 posłów Konfederacji, 4 posłów Kukiz’15 i 3 posłów niezrzeszonych

Po podaniu wyników głos zabrała prowadząca obrady marszałek Elżbieta Witek:

– Za szybko? Za szybko? Proszę państwa, okazuje się, że za szybko czytam. Ponad 100 posłów nie oddało głosu. Ogłaszam przerwę, proszę konwent do ciemnego saloniku – poinformowała.

Zobacz także: Chiny dalej walczą z kryptowalutami. Bitcoin reaguje mocnymi spadkami!

Chiny dalej walczą z kryptowalutami. Bitcoin reaguje mocnymi spadkami!

Chiny dalej walczą z kryptowalutami. Bitcoin reaguje mocnymi spadkami!

Sztorm na oceanie kryptowalut. Co dalej z rynkiem?

Sztorm na oceanie kryptowalut. Co dalej z rynkiem?