w

PiS traci większość w sejmie – z partii odchodzi trzech posłów. Początek końca?

PiS traci sejmową większość:

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski zwołali konferencję prasową, ogłaszając przy tym, że powstanie nowe koło poselskie, które będzie się nazywać „Wybór Polska”.

Chcemy stworzyć nadzieję dla wszystkich tych, którzy poczuli się w pewnym momencie przez PiS zostawieni – powiedział Girzyński podczas konferencji.

  • PiS stracił formalną większość sejmową, która wynosi 231 posłów. Powodem wyjścia z klubu miał być sprzeciw wobec obecnej polityki energetycznej rządu. Partia rządząca będzie miała teraz w sejmie 229 posłów – co zrobi PiS?

– Nie mogę się godzić na to, że inwestuje się miliony jak nie miliardy złotych w budowę elektrowni Ostrołęka, a potem na oczach moich wyborców burzy się tą inwestycję – zaznacza na konferencji Arkadiusz Czartoryski.

– Nie rozumiem tej decyzji i jest ona błędna. Była to najbardziej ekologiczna i najczystsza elektrownia węglowa w Polsce, dlatego nie przekonują mnie argumenty o wstrzymaniu tej budowy – dodał Czartoryski

– To, co skłoniło mnie do opuszczenia PiS, jest zakwestionowanie tej najważniejszej dla mnie wartości (Wolność przyp. red). Od pewnego czasu jest ona kwestionowana na wielu obszarach – powiedział Giżyński.

Jak dodał „to, co proponuje obóz rządzący w tzw. Nowym Ładzie, jest bezpośrednim uderzeniem w mikro i drobnych przedsiębiorców, którzy dali PiS zwycięstwo. Nowy Ład doprowadzi do sytuacji, że w Polsce będziemy mieć dwóch pracodawców: (państwo i wielkie korporacje) – czytamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nierówności ekonomiczne pod względem płci mogą potrwać jeszcze 267 lat

Nierówności ekonomiczne pod względem płci mogą potrwać jeszcze 267 lat

Socjalizm w USA: 51 procent młodych Amerykanów go popiera

Socjalizm w USA: 51 procent młodych Amerykanów go popiera