w

PiS walczy z nepotyzmem w spółkach skarbu państwa… Partia zostawiła jednak wiele wyjątków

Fot: Jarosław Kaczyński/ Kongres PiS

Nepotyzm w Polsce?

Od wielu lat słyszymy sytuacje, kiedy ktoś z rodziny polityków, zasiada np. w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Sprawę nepotyzmu poruszył Jarosław Kaczyński na kongresie partii, gdzie po raz kolejny został wybrany jej prezesem. W sobotę Prawo i Sprawiedliwość przyjęło w tym temacie uchwałę.

„Przypadki nepotyzmu w naszych szeregach rzucają cień na całą naszą formację. Podważają jej wiarygodność. Kwestionują fundamentalną dla Prawa i Sprawiedliwości zasadę, że uprawianie polityki rozumiemy jako służbę w interesie dobra wspólnego, jako pracę na rzecz pomyślności Rzeczpospolitej i jej obywateli, a nie jako sposób na osiąganie własnych korzyści” – głosi uchwała, do której dotarła PAP.

  • Współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa – czytamy w uchwale przyjętej podczas sobotniego kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Mogą jednak pracować w spółkach SP, jeśli zostały zatrudnione ze względu na „kompetencje”, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Album Ekipy podbija polski rynek! Zarobili ponad 2 miliony złotych tylko na przedsprzedaży!

Album Ekipy Friza podbija polski rynek! Zarobili ponad 2 miliony złotych tylko na przedsprzedaży!

Adam Glapiński o wysokiej inflacji - dane nie są niepokojące

Adam Glapiński o wysokiej inflacji – dane nie są niepokojące