w , ,

PiSowcy odlatują! Chcą by każdy płacił 100 złotych za wejście do galerii!

galeriah
galeriah
Źródło: MuratorPlus

Jeden z posłów PiSu Bartosz Kownacki, złożył obywatelom niezwykle zbójecką propozycję. Podkreślając konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich obywateli, zaproponował mechanizm, który miałby ograniczyć ilość osób, przebywających w skupiskach handlowych. Chodzi o opłatę w wysokości 100 złotych za samo wejście do galerii!

bkownacki
Bartosz Kownacki na Twitterze o dodatkowej opłacie

Zbliżają się święta, ludzie muszą zrobić zakupy na wigilię i Boże Narodzenie, kupić prezenty dla swoich bliskich. Nigdzie indziej nie zrobią przemyślanych zakupów, jak w galeriach. Wydawałoby się, że obecny rząd rzeczywiście chce ulżyć choć trochę obywatelom. Niestety, byle powód wystarczy, by obciążyć ich dodatkowymi kosztami.

Obywatel dojną krową

dojenie podatnika 39861
Źródło: xdpedia.com

Kim jest obywatel w państwie PiS? Ostatnie lata działań rządu wskazują tylko na to, że niczym innym, jak krową, z której trzeba cały czas wyciskać, jakby miała przepraszać za to, że żyje. Ten przykład z opłatą za wejście do galerii pokazuje, że niedługo za każde normalne zachowania będziemy płacić dodatkowe pieniądze.

Ale to opłata, nie podatek. Powinniśmy uradować się ze wzruszenia, jednak to kolejne obciążenie finansowe, utrudniające Polakom codzienne życie. Mało tego, rząd okrada nas w czasie obostrzeń, gdzie przedsiębiorcy bankrutują, a pracownicy tracą pracę. Czy tak wygląda pomoc poszkodowanym w okresie pandemii?

Rząd nie dość, że zamyka wszystko i naraża ludzi na katastrofę finansową, to jeszcze szuka dodatkowych sposobów na wyciśnięcie z obywateli pieniędzy. Trudno o większą bezczelność. Politycy PiS za nic mają ciężką sytuację finansową wielu Polaków, którzy z powodu ekonomicznego kryzysu martwią się codziennie, czy wrócą kiedykolwiek do normalnego, w miarę stabilnego życia.

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Artykuł trochę nieadekwatny do treści, bo piszę że po okazaniu rachunku będzie zwrot, więc nie ma tu żadnego obciążenia kosztami jak autor twierdzi. Jednak pomysł sam w sobie głupi.

  2. Dokładnie,
    Wymowa tego komentarza jest wcale nie pasuje do tego co poseł PiSu zaproponował.
    Niestety to trochę wygląda próbę rzucenia się na tanią sensację.
    Jednocześnie nie zarzucam złych intencji autorowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

rafal trzaskowski

Trzaskowski grozi wstrzymaniem finansowania policji za nadużycia. Tak będzie w AKAPie?

PILNE

Polska wygrała z epidemią? Gwałtowny spadek zakażonych!