w

Plan odmrażania gospodarki na czerwiec już wkrótce. Co zostanie zmienione?

Plan odmrażania gospodarki na czerwiec?

Od piątku 28 maja restauracje i inne obiekty gastronomiczne mogą przyjmować gości wewnątrz obiektów. Od 31 maja działają szkoły. Gospodarka się otwiera, ludzie znowu chcą wydawać pieniądze – wszyscy są spragnieni wolności.

  • Od 28 maja możliwe jest też organizowanie wydarzeń okolicznościowych (np. wesela i komunie) dla maksymalnie 50 osób, przy czym, do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione. Po częściowym otwarciu gastronomii Polacy chcą wiedzieć również, kiedy zostaną odmrożone dyskoteki i kluby.

Prawdopodobnie otwarcie dyskotek i klubów nastąpi w przyszłym tygodniu. Według nieoficjalnych informacji RMF FM decyzja w tej sprawie może zostać ogłoszona przez rząd już w najbliższy wtorek.

Analizujemy, jakie są możliwe kolejne kroki ws. obostrzeń. Bez wątpienia w samym czerwcu zostaną podjęte. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni możemy się spodziewać szczegółowych informacji w tym zakresie – powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller.

Dodał, że w w tej chwili analizowane są ewentualne kolejne kroki. – Bez wątpienia w samym czerwcu zostaną podjęte. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni możemy się spodziewać szczegółowych informacji w tym zakresie – powiedział.

Dopytywany, czy mówi o połowie czerwca, odparł: „Jeżeli chodzi o pierwsze kroki, które dodatkowe będą robione pod kątem właśnie zmniejszenia obostrzeń, to spodziewam się, że to będzie jeszcze w pierwszej połowie czerwca, przynajmniej pierwszy krok. A myślę, że w drugiej połowie czerwca też drugi krok, jeśli chodzi o zmianę obostrzeń”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hossa towarowa wznowiona dzięki czterem surowcom. Które wzrosły najmocniej?

Hossa towarowa wznowiona dzięki czterem surowcom. Które wzrosły najmocniej?

Maj: Inflacja znowu rośnie. Dobijamy do 5 procent!

Maj: Inflacja znowu przyśpiesza! Ceny rosną najszybciej od dekady!