w ,

Po co jest LOCKDOWN [Felieton]

Po co właściwie jest lockdown? Albo – ktoś rządzi światem? Bo dlaczego jest tak, że w większości krajów należących do tzw. świata zachodniego, działania rządów względem koronakryzysu wyglądają podobnie? Czy jest to spisek Billa Gates’a, Rotshildów, Królowej Angielskiej, czy może przeciwnie, jak najbardziej racjonalne i jedyne logiczne posunięcia, które są zwyczajnie przez rządy kopiowane? A może coś pośrodku?

Nie interesuje mnie aspekt medyczny koronawirusa. Skupmy się na samych metodach, jakimi posługują się rządy – jednym słowem, lockdown gospodarki. Przyjrzyjmy się wydarzeniom i połączmy kropki:

  • 17 marca 2020 została w Polsce obniżona stopa rezerwy obowiązkowej z 3,5%, do 0,5%. W praktyce pozwala to sektorowi bankowemu na wygenerowanie 7 razy większej ilości pieniądza w postaci zapisów elektronicznych na kontach bankowych.
  • „taśmy Morawieckiego”, nagrane rozmowy, w których ówczesny prezes Banku Zachodniego WBK, a dzisiejszy premier, jako „insider”, mówi o tym, że obecny system oparty na olbrzymim długu rządów wobec sektora bankowego można uratować tylko wtedy, gdy ludzie „obniżą swoje oczekiwania”
  • Istnienie Banku Rozrachunków Międzynarodowych, który skupia i koordynuje prace 60 banków centralnych. Za pomocą owej instytucji, banki centralne koordynują swoje działania. A zatem, skoro banki centralne działają w porozumieniu i koordynują swoje działania, a rządy ściśle współpracują z bankami centralnymi, nic dziwnego, że w większości krajów należących do wspólnego systemu bankowego, działania związane z koronakryzysem będą takie same.

Koronakryzys jest okazją do radykalnego obniżenia stopy rezerwy cząstkowej (co pozwala na zarobek bankom), „obniżenia oczekiwań” społeczeństwa, a skoro banki centralne działają w porozumieniu, nic dziwnego, że kroki podejmowane w większości państw są podobne.

Mikołaj Myśliwiec

maxresdefault 2

Oddział “covidowy” – umieralnia – codziennie po 5 osób zabierają

Screenshot 10

Media w USA: “Przegrana Trumpa to zła wiadomość dla faktycznego władcy Polski, Jarosława Kaczyńskiego”