w

Poczta Polska może zwolnić ponad 7000 osób. EFEKT SASINA?

Fot: Henryk Borawski/ Wikimedia commons.

Poczta Polska może zwolnić ponad 7000 osób.

Poczta chce zmniejszyć zatrudnienie aż o 7,3 tys. osób. Gigantyczna redukcja może jednak nie dojść do skutku – związkowcy zapowiadają spory zbiorowe i paraliż firmy – pisze “Rzeczpospolita”.

Powodem zwolnień mają być straty finansowe.

  • Według “Rz” redukcja ma dotyczyć niemal 7,3 tys. etatów, z czego 2 tys. osób ma odejść w ramach zwolnień grupowych. To – jak twierdzi gazeta – aż 11 proc. obecnego stanu zatrudnienia.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Poczta Polska w ubiegłym roku odnotowała 0,5 mld złotych straty – podaje “Rzeczpospolita”.

ZWIĄZKOWCY BĘDĄ STRAJKOWAĆ

Związkowcy z Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej sprzeciwiają się planom redukcji zatrudnienia.

  • “Pracownicy postawili sprawę na ostrzu noża i domagają się rezygnacji z tego planu. Na spełnienie tego warunku dają zarządowi czas do piątku. Inaczej ogłoszą spór zbiorowy, a nawet strajk” – donosi z kolei “Rzeczpospolita”.

“Wprowadzenie tak dużej redukcji zatrudnienia, niepoprzedzone badaniami obciążenia pracą, ujednoliceniem struktury zatrudnienia i analizami jest przedwczesne i nieprzemyślane” – czytamy w komunikacie Solidarności. 

Związek w trosce o “przetrwanie Poczty Polskiej” apeluje do zarządu PP o ponowne przeanalizowanie problemu, oraz niezwłoczne podjęcie decyzji, które zapobiegną destrukcji i jednocześnie zapewnią stabilne i bezpieczne miejsca pracy.

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Elon Musk nie planuje sprzedaży kryptowalut. Teslę można już kupić za bitcoiny

Teslę można już kupić za bitcoiny. Elon Musk nie planuje sprzedaży kryptowalut

Przegląd rynku kryptowalut: Nowe fundusze zaoferują bitcoina

Przegląd rynku kryptowalut: Nowe fundusze zaoferują bitcoina