w

Podróżował z fałszywym testem na COVID-19. Spędzi rok w więzieniu!

Mężczyzna, który został przyłapany na chęci wyjazdu za granicę ze sfałszowanym na lotnisku w Brukseli testem PCR, został we wtorek skazany przez brukselski sąd karny na rok więzienia.

  • Jest to pierwszy wyrok skazujący od 27 kwietnia, kiedy to prokuratura ogłosiła, że podejmie surowe działania przeciwko takim naruszeniom.
  • Oskarżony we wtorek mężczyzna zgłosił się na lotnisku z wynikiem testu PCR, który miał wykazać, że nie wykryto u niego koronawirusa – donosi agencja prasowa Belga.

Po sprawdzeniu okazało się jednak, że test został sfałszowany, a sam mężczyzna przyznał się, że taki test wykonał jego znajomy, a on teraz próbował wykorzystać ten dokument do wyjazdu za granicę.

  • Mężczyźnie zaproponowano ugodę pozasądową, ale nie zapłacił jej, więc prokuratura wezwała go do sądu, gdzie również się nie stawił.
  • W okresie od 19 kwietnia do 11 czerwca na lotnisku przyłapano łącznie 576 osób, które chciały podróżować z podobnym sfałszowanym testem PCR i wszyscy oni otrzymali grzywnę w wysokości 750 euro.

Co najmniej dwie z nich nie zapłaciły jej i zostały wezwane do stawienia się przed sądem karnym, poinformowała we wtorek prokuratura w Halle-Vilvoorde.

Zobacz także: Konkurencja dla Żabki? Otwarto pierwszy sklep Orlen w Ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konkurencja dla Żabki? Otwarto pierwszy sklep Orlen w Ruchu

Konkurencja dla Żabki? Otwarto pierwszy sklep Orlen w Ruchu

Jacek Sasin nie odejdzie. Sejm odrzucił wniosek o odwołanie Kamińskiego, Dworczyka i Sasina

Jacek Sasin nie odejdzie. Sejm odrzucił wniosek o odwołanie Kamińskiego, Dworczyka i Sasina