w

Polacy chcą płacić wyższe podatki? Sondaż DGP i RMF FM

Polacy chcą płacić wyższe podatki?

Według sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” aż 61,2 procent Polaków nie chce podwyższenia składki zdrowotnej, nawet jeśli podniesie to jakość świadczeń publicznych. Na zapłacenie wyższej składki zgodę wyraziłoby jedynie 31,4 procent ankietowanych.

Respondenci odpowiadali na pytanie, czy zgodziliby się na płacenie wyższej składki zdrowotnej, w zamian za podniesienie jakości świadczeń w ochronie zdrowia i skrócenie kolejek do lekarzy.

  • Takie rozwiązanie zdecydowanie popiera 10,8 proc. respondentów. Opcję „raczej tak” wybrało 20,6 proc. ankietowanych.
  • Odpowiedź „raczej nie” wybrało 24,6 proc. ankietowanych. Zdecydowanie przeciwko podnoszeniu opłat przekazywanych na ochronę zdrowia jest 36,6 proc. badanych.
  • 7,3 proc. badanych nie ma opinii w tej sprawie.

Sondaż został wykonany 23 kwietnia br. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inflacja konsumencka (CPI) w Turcji wzrosła do 17,14 procent rok do roku - poinformował w poniedziałek Turecki Instytut Statystyczny (TurkStat). Roczna inflacja osiągnęła obecnie najwyższy poziom obserwowany od maja 2019 roku.  W poprzednim miesiącu wynosiła ona 17,3 proc.

Inflacja w Turcji przebiła 17 procent! Polska bierze przykład?

USA: Koronawirus pretekstem do rozszerzenia ingerencji rządu  w portfele obywateli[OPINIA]

USA: Czy Biden wprowadza socjalizm?[OPINIA]