w

Polscy hotelarze z największymi ograniczeniami w Europie!

Polscy hotelarze mają najgorzej

W większości Europejskich państw panują mniejsze, lub większe obostrzenia, ale Polska jest krajem, gdzie panują największe ograniczenia. Turystyka i hotelarstwo jest na skraju bankructwa. Z tego też powodu powstała akcja #otwieraMY, przedsiębiorcy się buntują, chcą otwierać swoje biznesy. Nigdzie nie jest tak źle, nigdzie nie ma takich obostrzeń.

Jakub Kisała z Grupy hoteli Cristal Park w Tarnowie przygotował analizę dotyczącą obostrzeń funkcjonowania hoteli w poszczególnych państwach Europy. Wnioski są proste- tylko w Polsce hotele są niemal całkowicie zamknięte. 

Przypomnijmy, według aktualnie obowiązującego rozporządzenia do 31 stycznia dopuszczalne są jedynie noclegi dla medyków oraz kilkunastu wymienionych zawodów w ściśle określonych celach…

mapa

Przykładowo, w krajach takich jak: Bułgaria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Belgia, Dania, Estonia, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia i Litwa nie ma żadnych ograniczeń co do przyjmowania gości hotelowych.

Część państw zastosowało różne, ciekawe rozwiązania. Nigdzie nie ma całkowitego zamknięcia hotelarstwa.

  • Słowacja- hotele otwarte dla osób z negatywnym wynikiem testu na Covid-19.
  • Słowenia- Usługi noclegowe otwarte dla osób wykonujących zawód lub prowadzących działalność gospodarczą (w celach służbowych).
  • Węgry- Usługi noclegowe pozostają otwarte dla podróżujących w celach biznesowych lub szkoleniowych, ale nie dla turystów.

Część krajów ograniczyła używanie części wspólnych, niektórzy ustalili maksymalną ilość osób, które mogą przebywać na danej przestrzeni, rozwiązania są różne. W skrócie, każdy sobie radzi.

ŹRÓDŁO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grudzień 2020- inflacja w dół. Polska krajem dobrobytu?

Grudzień 2020- inflacja w dół. Polska krajem dobrobytu?

Akcja #otwieraMY. Sanepid nie ogarnie. Rząd dał policji wytyczne: będą masowe kontrole i kary

Akcja #otwieraMY. Sanepid nie ogarnie. Rząd dał policji wytyczne: będą masowe kontrole i kary