w

Polski Ład. 12 tysięcy na dziecko już w 2022 roku!

12 tysięcy na dziecko – ustawa w trakcie przygotowań.

Ustawa dotycząca kapitału rodzicielskiego jest w pakiecie pierwszych ustaw, które będą wprowadzane w ramach Polskiego Ładu. Jesteśmy w trakcie przygotowań tej ustawy – powiedziała minister Marlena Maląg w Radiu Wrocław.

Założenia są takie, że ma wejść w życie od 1 stycznia 2022 roku – dodała.

Minister poinformowała również kogo będzie obejmował nowy program. Otóż, chodzi o dzieci, które w 2022 roku będą drugimi dziećmi i będą w wieku od 12 do 36 miesięcy. Każda rodzina ma otrzymać 12 tysięcy złotych między 12, a 36 miesiącem życia.

  • Minister podkreśliła również, że rząd planuje systematycznie i kompleksowo wprowadzać różne formy wsparcia dla rodzin i zachęty dla młodych, które mają zachęcać do założenia rodziny.

Będziemy wprowadzać takie zachęty, które przede wszystkim młodym ludziom ułatwią decyzję, że wchodzą w związek małżeński i rodzi się pierwsze dziecko i kolejne dzieci. Dlatego robimy wszystko, aby takie mechanizmy zostały wprowadzone. Mamy 500+, będzie teraz kapitał rodzicielski, kapitał opiekuńczy. Myślę, że działania, które są jeszcze niezwykle potrzebne są z zakresu rynku pracy – mówiła Maląg cytowana przez PAP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Śmierć po szczepieniu we Włoszech. Polski rząd rezygnuje ze szczepionki AstraZeneca

Śmierć po szczepieniu we Włoszech

Pakistański Pendżab zablokuje telefony osobom, które się nie zaszczepiły

Pakistański Pendżab zablokuje telefony osobom, które się nie zaszczepiły