w ,

Polski ład. Jesteś sam? Kredyt bez wkładu własnego Ci nie przysługuje!

Istotną częścią reform ekonomiczno-społecznych w projekcie „Nowy ład” jest program „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Polegać ma ono na tym, że państwo udzieli gwarancji wkładu własnego na zakup pierwszego mieszkania czy budowy domu osobom w wieku od 24 do 40 lat.

Z informacji podanych przez PAP, wynika jednak, że nie każdy będzie mógł załapać się na rządową reformę :

  • kredytobiorcami może być małżeństwo, osoba samotnie wychowująca co najmniej jedno dziecko lub przypadek, w którym kredytobiorcą jest osoba niepełnosprawna (niepełnosprawność w stopniu znacznym lub całkowita);

Jak widać program nie przysługuję singlom bądź ludziom będącym w stałych lecz nieformalnych związkach. Co ciekawe, oprócz gwarancji zastępującej wkład własny, projektowana ustawa określa warunki i zasady na jakich dokonywana będzie jednorazowa spłata, przez Bank Gospodarstwa Krajowego, części kredytu w związku z urodzeniem dziecka w gospodarstwie domowym prowadzonym przez kredytobiorcę.

  1. 20 tys. zł w przypadku, gdy powiększenie gospodarstwa domowego dotyczy drugiego dziecka w rodzinie;
  2. 60 tys. zł w przypadku, gdy powiększenie gospodarstwa domowego dotyczy urodzin trzeciego lub kolejnych dzieci.

Maksymalną kwotę którą spłaci BGK to 100 tysięcy złotych. Zgodnie z projektem zakłada się, że KBW będą udzielane do końca 2030 r. Przyjęta data jest okresem realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Czy powyższy program wypompuje ceny mieszkań w górę? Rynek odpowiedział jasno, TAK. Już w maju gdy program nowy ład, i mieszkanie bez wkładu własnego zostały ogłoszone, akcje deweloperów notowanych na GPW poszły potężnie w górę. Tak dla przypomnienia, już przed wprowadzeniem ustawy, ceny nieruchomości wzrosły, aż o 6-8 %, więcej przeczytasz tutaj: Bezdomność+. Ceny mieszkań dynamicznie w górę!

Źródło: PAP

Przeczytaj również Dzisiejszego dnia odbędzie się pierwsze losowanie z loterii szczepionkowej… z Twoich podatków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Punkty szczepień pod całodobową ochroną. Szef KGP wydał polecenie!

Punkty szczepień pod całodobową ochroną. Szef KGP wydał polecenie!

Minister zdrowia zapowiedział powrót obostrzeń. Podał konkretny próg

Minister zdrowia zapowiedział powrót obostrzeń. Podał konkretny próg