w ,

Komunikat BIK: Popyt na kredyty mieszkaniowe we wrześniu wzrósł o 24,9 proc.

Rosnącym cenom nieruchomości niewątpliwie sprzyjają niskie stopy procentowe, skutkujące tanimi kredytami. We wrześniu 2021 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 24,9 proc. w porównaniu z wrześniem 2020 r.


Sprawdź: Nieoczekiwana zmiana w polityce pieniężnej. Stopy procentowe w Polsce do góry!


BIK w komunikacie podał również, że we wrześniu o kredyt mieszkaniowy wnioskowało łącznie 41,25 tys. potencjalnych kredytobiorców, czyli o 3,56 tys. więcej niż rok wcześniej (wzrost o +9,5 proc.). W porównaniu do sierpnia 2021 było ich jednak o 1,5 proc. mniej.

  • Średnia wartość wnioskowanego kredytu we wrześniu wyniosła 333 tysiące złotych i była wyższa o 14,1 proc. w stosunku do września ubiegłego roku

Bieżąca wartość BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wynika przede wszystkim ze wzrostu średniej kwoty wnioskowanego kredytu mieszkaniowego, która po raz kolejny odnotowała historyczny rekord. „We wrześniu 2021 r. średnia kwota wnioskowanego kredytu była o 41,2 tys. zł wyższa niż rok temu” – wskazał główny analityk Biura Informacji Kredytowej prof. Waldemar Rogowski.


Źródło: PAP Biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rabaty nie pobudziły sprzedaży China Evergrande Group. Chiński gigant upadnie?

Rabaty nie pobudziły sprzedaży China Evergrande Group. Chiński gigant upadnie?

Domek z kart w postaci ujemnych realnych rentowności może już wkrótce się rozpaść - prognozy Saxo na IV kw.

Domek z kart w postaci ujemnych realnych rentowności może już wkrótce się rozpaść – prognozy Saxo na IV kw.