w

Powrót do obostrzeń? Rządowi doradcy ostrzegają

Powrót do obostrzeń? Stoki i wyciągi znów mogą zostać zamknięte

Jak ustaliła WP, w tej chwili w rządzie rozpatrywany jest pomysł powrotu do części obostrzeń zniesionych, które zostały w piątek 12 lutego tymczasowo zniesione. Powrót miałby być efektem niepokojącej tendencji, „nieodpowiedzialnego zachowania” części Polaków oraz sytuacji pandemicznej w Europie.

Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik – 5178 nowych zakażeń – jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni – pisał 16 lutego Minister Zdrowia na Twitterze.

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban również jest negatywnie nastawiony, jeżeli chodzi o otwieranie kolejnych przedsiębiorstw.

Jeżeli potwierdzi się wzrost zachorowań, to możemy zapomnieć o rozmrażaniu gospodarki – ocenił prof. Andrzej Horban. Lekarz ostrzegł również przed „III falą pandemii”. – Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby do nas zawitała – stwierdził.

  • W grę wchodzą dwa scenariusze: przedłużenie obecnych zasad, które obowiązują do końca przyszłego tygodnia, albo zaostrzenie rygorów – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.
  • DGP powołując się na swoje źródła w rządzie ujawnia, że pojawił się pomysł, by w pierwszej kolejności zamknąć stoki narciarskie. To efekt ogromnego ruchu turystów w kurortach górskich i brak zachowania zasad sanitarnych – czytamy.

Według DGP, na razie nie ma planów zamykania hoteli, bo tam reżim jest utrzymywany.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapomnij wszystko co wiesz o ekonomii: ujemne stopy procentowe – NBP

Zapomnij wszystko co wiesz o ekonomii: ujemne stopy procentowe – NBP

Piwna rewolucja? Ministerstwo Finansów komentuje podwyżkę akcyzy na piwo

Piwna rewolucja? Ministerstwo Finansów komentuje podwyżkę akcyzy na piwo