w

Powrót do obostrzeń? Rządowi doradcy ostrzegają

Powrót do obostrzeń? Rządowi doradcy ostrzegają

Powrót do obostrzeń? Stoki i wyciągi znów mogą zostać zamknięte

Jak ustaliła WP, w tej chwili w rządzie rozpatrywany jest pomysł powrotu do części obostrzeń zniesionych, które zostały w piątek 12 lutego tymczasowo zniesione. Powrót miałby być efektem niepokojącej tendencji, “nieodpowiedzialnego zachowania” części Polaków oraz sytuacji pandemicznej w Europie.

Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik – 5178 nowych zakażeń – jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni – pisał 16 lutego Minister Zdrowia na Twitterze.

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban również jest negatywnie nastawiony, jeżeli chodzi o otwieranie kolejnych przedsiębiorstw.

Jeżeli potwierdzi się wzrost zachorowań, to możemy zapomnieć o rozmrażaniu gospodarki – ocenił prof. Andrzej Horban. Lekarz ostrzegł również przed “III falą pandemii”. – Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby do nas zawitała – stwierdził.

  • W grę wchodzą dwa scenariusze: przedłużenie obecnych zasad, które obowiązują do końca przyszłego tygodnia, albo zaostrzenie rygorów – donosi “Dziennik Gazeta Prawna”.
  • DGP powołując się na swoje źródła w rządzie ujawnia, że pojawił się pomysł, by w pierwszej kolejności zamknąć stoki narciarskie. To efekt ogromnego ruchu turystów w kurortach górskich i brak zachowania zasad sanitarnych – czytamy.

Według DGP, na razie nie ma planów zamykania hoteli, bo tam reżim jest utrzymywany.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapomnij wszystko co wiesz o ekonomii: ujemne stopy procentowe – NBP

Zapomnij wszystko co wiesz o ekonomii: ujemne stopy procentowe – NBP

Piwna rewolucja? Ministerstwo Finansów komentuje podwyżkę akcyzy na piwo

Piwna rewolucja? Ministerstwo Finansów komentuje podwyżkę akcyzy na piwo