w

Pozew sztabu Dudy na Trzaskowskiego. Poszło o “kłamstwo”

Fot: Gobierno CDMX/ Wikimedia commons.

Sztab wyborczy Andrzeja Dudy złożył w trybie wyborczym pozew przeciwko kandydatowi KO, Rafałowi Trzaskowskiemu. Przedmiotem sporu są słowa prezydenta Warszawy z 14 czerwca.

Krzysztof Sobolewski, pełnomocnik sztabu Andrzeja Dudy wyjaśniał na dzisiejszej konferencji prasowej, że Rafał Trzaskowski 14 czerwca na spotkaniu z wyborcami we Wrocławiu dopuścił się kłamstwa. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zarzucił wtedy urzędującemu prezydentowi, że w ostatnim czasie pracę straciło niemal milion ośób. Sztab Dudy uznaje te słowa za nieprawdziwe.   

Pozew Sobolewskiego będzie rozpatrzony w poniedziałek.
fot. Krzysztof Sobolewski/ Wikimedia Commons/ Stopia

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w poniedziałek ma się odbyć rozprawa w Sądzie Okręgowym w Warszawie. 

O sprawie Sobolewski poinformował w czwartek. Wtedy też na konferencji stwierdził, że pozew wystosuje, ponieważ „nie chce ułatwiać pracy sztabowi” Trzaskowskiego.

 14 czerwca we Wrocławiu Rafał Trzaskowski miał powiedzieć, że w trakcie kryzysu pandemicznego pracę straciło prawie milion osób. 

Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi Pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co Pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę? – mówił Trzaskowski.

Pozew określa stanowisko sztabu urzędującego prezydenta. Chodzi o sprostowanie, które ma dotrzeć do przynajmniej 10 redakcji, które posłużyły się cytatem Trzaskowskiego z 14 czerwca. 

Domagamy się po pierwsze sprostowania tej nieprawdziwej informacji, kłamstwa, które wypowiedział na jednym z wieców wyborczych Rafał Trzaskowski oraz opublikowania sprostowań w tych mediach, gdzie te słowa wybrzmiały z tego wiecu wyborczego – powiedział Sobolewski.

Co ważne, pełnomocnik Andrzeja Dudy nie wyklucza kolejnych pozwów. 

To jest kolejne kuriozum – rządzący składają pozew i nawet nas nie informują, o czym ma być ten pozew, ja jeszcze o takiej sytuacji nigdy nie słyszałem. To pokazuje, że w szeregach rządzących jest po prostu absolutny, totalny chaos, że oni nawet się nie mogą zdecydować, jaki pozew chcą złożyć – mówił na konferencji w województwie kujawsko-pomorskim Rafał Trzaskowski. 

Sprawdź również: NIK bada sprawę wyborów majowych. Wejdzie do KPRM

Źródło: Polsat News

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Andrew Kelly, REUTERS

  USA: Ożywienie na rynku pracy może utknąć w martwym punkcie

  Partia Demokratyczna stawia na niebiałą kandydatkę.

  Partia Demokratyczna: Wiceprezydentem “woman of color”