w ,

Prezes Colianu apeluje o odroczenie podatku cukrowego!

podatek od cukru stop
b6b8f0f07a5a6eab9a0aae703fee
Źródło: wprost.pl

Podatek cukrowy budzi sprzeciw nie tylko u konsumentów, ale również producentów. Prezes zarządu Colian sp. z.o.o. zaapelował do rządu, aby odroczył wprowadzenie w życie ustawy cukrowej.

Colian jest producentem słodyczy, napojów słodzonych, ale też kulinariów, takich jak bakalie. Składają się na niego popularne marki, takie jak: Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku! Czy Goplana.

Przedstawiciele spółki zwrócili uwagę na panującą epidemię, która utrudnia przedsiębiorstwom produktywność, przez co powoduje finansowe straty. Zwrócili się w związku z tym do rządu Prawa i Sprawiedliwości z apelem:

Sytuacja, w której znalazł się nasz kraj, wymaga odpowiedzialności i współdziałania. Pandemia i widmo kryzysu gospodarczego, jakiego dotychczas nie doświadczyliśmy, a także zdrowy rozsądek, nakazują nam współdziałać, a nie tworzyć podziały poprzez niesprawiedliwe regulacje. Walka z pandemią to nie czas na obciążanie polskich firm rodzinnych dodatkową daniną. Skutki podatku cukrowego zahamują rozwój rodzimych przedsiębiorstw i uderzą w szereg segmentów gospodarki – napisał Jan Kolański, prezes Colianu w liście otwartym do rządu

071331 r0 940
Jan Kolański – prezes Colian Sp. z.o.o., źródło: portalspozywczy.pl

Dodatkowo, prezes firmy podkreślił, że produkcja napojów wiąże się ściśle z tysiącami przedstawicieli różnych sektorów: logistycy, magazynierzy, a zwłaszcza rolnicy, sadownicy i plantatorzy. Colian obejmuje nie tylko marki, serwujące ludziom czekolady czy wafelki, ale też soki (Hellena). W związku z tak szeroką współpracą pomiędzy wieloma zakładami i przedsiębiorstwami, prezes w imieniu pracowników podkreśla, że opłata będzie po ustawie futerkowej kolejnym mocnym ciosem w rolnictwo.

Czujemy się bezradni wobec faktu, że nasz głos w tej sprawie jest pomijany i lekceważony. Szczególnie, że bieżący rok przyniósł nowe istotne okoliczności. Musimy koncentrować się na sprawach najważniejszych – zapewnieniu Polakom poczucia bezpieczeństwa i stabilnej przyszłości, w naszym przypadku chodzi o zapewnienie tysięcy miejsc pracy i ciągłości produkcji – zwraca się do premiera prezes

Co na to wolnościowcy? Moje ciało, moja sprawa!

39184009 m e2eb
Źródło: wpimg.pl

Bez względu na sytuację ekonomiczną w kraju, a nawet zdrowotną, wolnościowcy zaznaczają, że państwo nie powinno interesować się tym, co obywatel spożywa i w jakiej ilości. Kwestie zdrowotne powinny zależeć od nas samych i to my powinniśmy być za nie odpowiedzialni, a nie państwowi urzędnicy.

Nakładanie danin na produkty cukrowe będzie skutkowało ubóstwem konsumentów. Zapłacą za produkt więcej, niż jest on rzeczywiście wart. Gdyby nie podatkowa grabież, pracujący człowiek mógłby zebrać pieniądze na zabieg leczniczy i nie byłaby potrzebna opieka państwa. Niestety każde kolejne rządy narzucają nam swoje myślenie, abyśmy nie my byli odpowiedzialni za siebie, lecz ktoś za nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

125961590 839330560133732 5765201401276443961 n

Premiera CYBERPUNK 2077: spekulacyjnie mam dużą pozycję – Albert Rokicki na kanapie VETO

czarnek ograniczenia nauczyciele

Minister Czarnek idzie na wojnę z nauczycielami. Chce ich karać za życie prywatne!