w

Prezydent Ciechanowa broni przedsiębiorców. Kosiński walczy z sanepidem!

Prezydent Ciechanowa broni przedsiębiorców!

Otwarcie Ministerstwa Śledzia i Wódki wywołało dużo kontrowersji. Sanepid wzywa prowadzących lokal do zaprzestania działalności. W obronie ciechanowskiego lokalu stanął prezydent Krzysztof Kosiński, który już wcześniej zasłynął swoją postawą i pozytywnym podejściem do przedsiębiorców i otwierania lokali.

Jakiś czas temu Prezydent Ciechanowa zachęcał również przedsiębiorców do otwierania lokali gastronomicznych pomimo lockdownu.

Uważam, że przedsiębiorcy z branży gastronomicznej mogliby funkcjonować w reżimie sanitarnym. Jeśli będą takie decyzje po stronie ciechanowskich restauratorów, to na pewno w takiej walce z sanepidem, ze służbami państwa będziemy pomagać – mówił.

  • Tym razem Kosiński poszedł o krok dalej. Prezydent skierował oficjalne pismo do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie, w którym informuje o podjęciu kroków mających na celu ochronę interesu przedsiębiorców. Prezydent będzie interweniował w tej sprawie u Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz w Najwyższej Izbie Kontroli.

„Wzywam Państwa do zaprzestania działań naruszających obowiązującą Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, której art. 22 wyraźnie stanowi:

Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny – czytamy w piśmie.

Dziękujemy Prezydentowi Krzysztof Kosiński, że propozycja pomocy nie pozostała w sferze deklaracji – komentuje Ministerstwo Śledzia i Wódki.

postulat

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GUS: nowe dane o sprzedaży. Wyniki gorsze od oczekiwań

GUS: nowe dane o sprzedaży. Wyniki gorsze od oczekiwań

Prezydent Łodzi zwalnia przedsiębiorców z opłat za koncesję

Prezydent Łodzi zwalnia przedsiębiorców z opłat za koncesję