w

Przedsiębiorcy odwiedzą premiera – odbędzie się protest

Odbędzie się protest

Firmy, które zostały pominięte w tarczach antykryzysowych mają w planach pojawić się przed kancelarią premiera. Resort rozwoju nie zamierza spełnić ich postulatów – pisze „Puls Biznesu”.

  • Jak czytamy, przedsiębiorcy alarmują, że nie dostają pomocy, mimo że z powodu pandemii ich przychody bardzo spadły. „Narzeka głównie część branż gastronomicznej, turystycznej i handlowej”

W związku z tym przedsiębiorcy organizują się w mediach społecznościowych i planują protest przed kancelarią premiera w Warszawie. Strajk ma się odbyć na wtorek 16 marca o godz. 11.00. 

  • Przedsiębiorcy domagają się włączenia do tarcz firm, którym przychody spadną o co najmniej 70 proc., niezależnie od kodów PKD” – podaje Puls Biznesu.

Zdaniem Ministerstwa Rozwoju „pomoc musi trafiać przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy najmocniej odczuli skutki pandemii i lockdownu”.

„Reprezentujemy branże pominięte w jesienno-zimowych programach wsparcia dla firm. Sektor Małych Średnich Przedsiębiorstw to 2 miliony 80 tysięcy przedsiębiorców. 16 marca o godzinie 11 przyjdziemy pod Kancelarię Premiera Rady Ministrów po obiecaną nam pomoc przez wicepremiera Jarosława Gowina – poinformowała Joanna Dłużniewska.”

Dłużniewska wytłumaczyła, że kody PKD nie są przejrzyste i służyły do celów statystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

USA: Był pakiet pomocowy, będzie… podwyżka podatków

USA: Był pakiet pomocowy, będzie… podwyżka podatków

LOCKDOWN Z KARTONU: przed nami kolejny krok w tył

LOCKDOWN Z KARTONU: przed nami kolejny krok w tył