w

Przepisy Z KARTONU: Lewiatan obejdzie zakaz handlu w niedziele

Lewiatan obejdzie zakaz handlu

Pointpack poinformował o podpisaniu trójstronnej umowy pomiędzy grupą Eurocash (do której należy Lewiatan), firmą Pointback oraz… Pocztą Polską. Umowa ma dotyczyć „współpracy w zakresie obsługi przesyłek”. Paczki dostarczy operator pocztowy do sklepów należących do Grupy Eurocash – czytamy w komunikacie firmy Pointpack S.A..

  • Dzięki temu zabiegowi sklepy będą mogły stać się placówkami pocztowymi i w związku z tym korzystać z wyjątku od zakazu handlu w niedziele.

Jak wyjaśnia Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash, umowy dotyczą możliwości uruchomienia usługi kurierskiej „Moja Paczka” przez niezależnych przedsiębiorców, zrzeszonych w sieciach sklepów takich jak Delikatesy Centrum, Lewiatan, Abc, czy Euro Sklep.  Co ważne, nie dotyczą całej sieci, ale wybranych punktów, spełniających odpowiednie wymagania – zastrzega.

  • Dodaje, że ostateczna decyzja ws. oferowania usług kurierskich i ewentualnym otwarciu placówki w niedziele należy w każdym przypadku do właściciela danego sklepu.

W ramach Grupy Eurocash działa w sumie niemal 15 tys. placówek handlowych pod szyldami: Lewiatan, Delikatesy Centrum, ABC, Mila, Groszek, czy Euro Sklep.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezydent Łodzi zwalnia przedsiębiorców z opłat za koncesję

Prezydent Łodzi zwalnia przedsiębiorców z opłat za koncesję

Sondaż: Polacy chcą niższych podatków?

Sondaż: Polacy chcą niższych podatków?