w

Przez homofobię i łamanie unijnych wartości Polska traci pieniądze z budżetu UE

Komisarz UE ds. równości Helena Dalli poinformowała, że sześć polskich gmin, w których przyjęto uchwały o “strefach wolnych od LGBT”, nie dostanie europejskich funduszy na partnerstwo miast.

Unijna komisarz ds. równości Helena Dalli na mównicy

Bruksela na razie nie ujawnia, o jakie konkretnie gminy i miasta chodzi.

Decyzja Komisji Europejskiej: Wartości i prawa podstawowe UE muszą być respektowane przez kraje członkowskie oraz władze państwowe. Dlatego odrzuconych zostało sześć wniosków o partnerstwo [miejskie] z udziałem polskich władz, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT lub o prawach rodziny

Europarlament przypomniał polskim samorządom, że fundusze unijne nie mogą być wykorzystywane w celach dyskryminacyjnych. Zaapelował do Polski, by „zdecydowanie potępiła dyskryminację osób LGBT”, także dokonującą się z inicjatywy samorządów lokalnych. Wezwał władze Polski, by unieważniły uchwały uderzające w prawa osób LGBT, w tym samorządowe przepisy skierowane przeciwko „ideologii LGBT”.

Europosłowie już w grudniu zeszłego roku potępili w swej rezolucji deklaracje o „strefach wolnych od ideologii LGBT” w Polsce (eurodeputowani PiS stanowczo podkreślali, że chodzi o „ideologię”, a nie „strefy wolne od LGBT”, choć tego drugiego sformułowania użyła dziś także Dalli). 

Deutsche Welle

shutterstock editorial 10434333bm 1 scaled

Twitter usuwa wpisy Donalda Trumpa

goldman sachs logo 1200x630 1

Goldman Sachs obawia się o pozycje dolara. Stawia na złoto