w

Ptasia grypa. Milionowe straty dla przedsiębiorców

Ptasia grypa – 19 ognisko w województwie warmińsko-mazurskim.

Miejscowość Kantowo w gminie Kisielice, w powiecie iławskim – to jedno z nowych miejsc, gdzie służby weterynaryjne potwierdziły ognisko ptasiej grypy, dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Jest to już 19. ognisko tej choroby na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Wirus H5N8 się rozprzestrzenia, powodując milionowe straty.

  • Ognisko ptasiej grypy w Kantowie zostało potwierdzone 24 kwietnia.

Tego dnia nadeszło sprawozdanie z badań wykonanych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach dotyczące próbek pobranych od drobiu w gospodarstwie komercyjnym, w którym utrzymywano 36 978 szt. indyka rzeźnego, zlokalizowanym w miejscowości Kantowo (gmina Kisielice, powiat iławski).

  • Oznacza to konieczność wybicia całego stada oraz dezynfekcji gospodarstwa. Później dopiero po upływie 21 dni od zakończenia odkażania można ponownie umieścić zwierzęta w komercyjnej hodowli.
  • W związku z tym, że na Warmii i Mazurach potwierdzono w ostatnim czasie kilka ognisk grypy ptaków, można mówić o liczonych w milionach złotych stratach tylko w tym regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem władze Bangkoku zaostrzyły epidemiczne regulacje w stolicy Tajlandii.

Premier Tajlandii ukarany… za brak maseczki

W najbliższych dniach ma zostać opublikowany raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący tzw. wyborów kopertowych z 10 maja 2020 r. Próba ich organizacji kosztowała budżet państwa 73 mln zł.

NIK ma dowody, które obciążają Morawieckiego. Premier stanie przed Trybunałem Stanu?