w

Rada Medyczna: Otwarcie żłobków i przedszkoli bardzo prawdopodobne. Reszta nadal zamknięta

Otwarcie żłobków i przedszkoli – reszta zamknięta.

Ponowne otwarcie od 19 kwietnia żłobków i przedszkoli jest bardzo prawdopodobne – powiedziała we wtorek PAP prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej po spotkaniu tego gremium.

 • Dodała, że innych luzowań obostrzeń, na razie nie należy się spodziewać.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że zakażenia w najmłodszej grupie stanowią ok. 1 procenta wszystkich zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Liczby zakażeń w tej grupie wzrastały równolegle do fali epidemii, a nie ją wyprzedzały, czy napędzały.

 • Dlatego po dzisiejszym spotkaniu Rady Medycznej z rządem można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że żłobki i przedszkola zostaną od poniedziałku ponownie otwarte – wskazała prof. Marczyńska, specjalistka od chorób zakaźnych wieku dziecięcego.
 • Takiego otwarcia – jak w przypadku żłobków i przedszkoli – na razie nie będzie najprawdopodobniej w klasach I-III. Członkowie rady doradzającej premierowi argumentowali, aby jeszcze się z tym wstrzymać. Konieczne jest bowiem zmniejszenie obłożenia łóżek szpitalnych.

Prof. Marczyńska przekazała, że kolejne spotkanie Rady Medycznej odbędzie się jeszcze na pewno przed majówką. W jej ocenie komunikowane w środę przedłużenia obostrzeń nie będą najpewniej dotyczyły jeszcze początku maja.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Licznik strat lockdownowych przekroczył już 40 mld złotych. Dla porównania to tyle, ile z budżetu każdego roku pochłania program 500 plus. Problemy firm są coraz większe. Pojawiają się propozycje, aby otworzyć gospodarkę, ALE tylko dla zaszczepionych. Z taką propozycją wyszedł Jarosław Gowin, który przyznał, że jest zwolennikiem takiego rozwiązania.

  Hotele i restauracje otwarte dla zaszczepionych?

  Jak wynika ze wszelkich wypowiedzi - prawdopodobnie zostaną przedłużone. Prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej powiedziała, że ponowne otwarcie od 19 kwietnia żłobków i przedszkoli jest bardzo prawdopodobne, ale innych luzowań obostrzeń, na razie nie należy się spodziewać.

  Obostrzenia – co dalej? Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego