w

Rolnicy chcą rozmawiać z premierem. Zablokowano drogę, możliwy protest w Warszawie!

Foto – Źródło: East News, Autor: Mateusz Grochocki

Agrounia po raz kolejny bierze sprawy w swoje ręce i rusza po obronę swoich interesów. Jak słuchamy – zdaniem rolników rząd jest bierny wobec panującej epidemii ASF, a to naraża ich na bardzo znaczące straty.

  • Agrounia protestuje w miejscowości Rękoraj koło Piotrkowa Trybunalskiego i blokuje drogę krajową nr 12.
  • Protest zaczął się w środę rano. Lider Agrounii zapowiedział, że w ciągu 48 godzin będą tutaj przyjeżdżać rolnicy z całej Polski.
  • Rolnicy grożą, że przeniosą protest w bardziej “szkodliwe” miejsce, jeżeli premier nie będzie chciał z nimi rozmawiać. Mowa m.in. o blokowaniu Warszawy.

– Sytuacja rolników jest krytyczna, sprzedajemy produkty rolne poniżej kosztów produkcji. W tym czasie politycy przyznają sobie podwyżki – mówił Michał Kołodziejczak z Agrounii, która zorganizowała blokadę drogi krajowej numer 12 pod Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie). – Będziemy tu do skutku, co najmniej 48 godzin, dopóki ktoś na poważnie nie pochyli się nad naszymi problemami – zapowiadają protestujący.

Protestujący dodają, że cena świń cały czas spada, przez co rolnicy muszą dokładać do produkcji. Zdaniem lidera Agrounii, wszystko to przez nieskuteczną walkę z ASF.

– Premier turysta jeździ po kraju. Nie odpowiada na pisma Agrounii. Udaje, że nie widzi problemu. Jesteśmy gotowi do spotkania z premierem. Kolejny raz wzywamy go do rozmów – mówił działacz.

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Wojna szczepionkowa! Który preparat pozwoli Ci podróżować?

Która szczepionka pozwoli Ci podróżować bez przeszkód?

Mikrochipy to najlepsza inwestycja? Wzrosty giganta zaskakują!

Mikrochipy to najlepsza inwestycja? Wzrosty giganta zaskakują!