w

Rolnicy chcą rozmawiać z premierem. Zablokowano drogę, możliwy protest w Warszawie!

Foto – Źródło: East News, Autor: Mateusz Grochocki

Agrounia po raz kolejny bierze sprawy w swoje ręce i rusza po obronę swoich interesów. Jak słuchamy – zdaniem rolników rząd jest bierny wobec panującej epidemii ASF, a to naraża ich na bardzo znaczące straty.

  • Agrounia protestuje w miejscowości Rękoraj koło Piotrkowa Trybunalskiego i blokuje drogę krajową nr 12.
  • Protest zaczął się w środę rano. Lider Agrounii zapowiedział, że w ciągu 48 godzin będą tutaj przyjeżdżać rolnicy z całej Polski.
  • Rolnicy grożą, że przeniosą protest w bardziej „szkodliwe” miejsce, jeżeli premier nie będzie chciał z nimi rozmawiać. Mowa m.in. o blokowaniu Warszawy.

– Sytuacja rolników jest krytyczna, sprzedajemy produkty rolne poniżej kosztów produkcji. W tym czasie politycy przyznają sobie podwyżki – mówił Michał Kołodziejczak z Agrounii, która zorganizowała blokadę drogi krajowej numer 12 pod Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie). – Będziemy tu do skutku, co najmniej 48 godzin, dopóki ktoś na poważnie nie pochyli się nad naszymi problemami – zapowiadają protestujący.

Protestujący dodają, że cena świń cały czas spada, przez co rolnicy muszą dokładać do produkcji. Zdaniem lidera Agrounii, wszystko to przez nieskuteczną walkę z ASF.

– Premier turysta jeździ po kraju. Nie odpowiada na pisma Agrounii. Udaje, że nie widzi problemu. Jesteśmy gotowi do spotkania z premierem. Kolejny raz wzywamy go do rozmów – mówił działacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wojna szczepionkowa! Który preparat pozwoli Ci podróżować?

Która szczepionka pozwoli Ci podróżować bez przeszkód?

Dzisiejszego dnia odbędzie się pierwsze losowanie z loterii szczepionkowej... z Twoich podatków!

Dzisiejszego dnia odbędzie się pierwsze losowanie z loterii szczepionkowej… z Twoich podatków!