w

Rząd ogłosił loterię szczepionkową. Do wygrania 140 milionów złotych i samochody hybrydowe

Od pomysłu… do realizacji! Wczorajszego dnia Polskę obiegła wiadomość o nowym pomyśle rządu. W skrócie – chodziło o zorganizowanie loterii szczepionkowej, aby zachęcić ludzi do zaszczepienia się… Pomysł stał się rzeczywistością! Rząd przeznaczy 140 milionów złotych na nagrody.. Z Twoich podatków!

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef KPR Michał Dworczyk powiedział, że 1 lipca 2021 roku ruszy w Polsce loteria szczepionkowa, zrealizuje ją Totalizator Sportowy; na ten cel zostanie przeznaczone ponad 140 mln zł.

 • Dworczyk przekazał, że co tydzień będą losowane nagrody po 50 tysięcy złotych, do tego nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tysięcy złotych + samochód hybrydowy. W finale do wygrania będzie dwa razy po milion złotych i również samochód hybrydowy.

Mniej więcej co 2000 osoba przystępująca do loterii wygra 500 złotych, a każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną.

”Będziemy jeszcze przedstawiać szczegóły loterii. Mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na zainteresowanie szczepieniami” – powiedział Michał Dworczyk.

Dworczyk powiedział, że rząd chce wprowadzić pewien rodzaj rywalizacji. Wymienił m.in. 100 tysięcy złotych na gminę na dowolny cel, jeśli osiągnie ona wskaźnik zaszczepienia 75 procent. Natomiast w każdej gminie, gdzie będzie „najwyższy stopień zaszczepienia w ramach 49 obszarów, otrzyma taka gmina 1 milion złotych na dowolny cel” – dodał Dworczyk. Gmina z największym wskaźnikiem w skali Polski otrzyma dodatkowo 2 miliony złotych.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  USA: Gubernator Florydy podpisał ustawę zwalczającą cenzurę na portalach społecznościowych!

  USA: Gubernator Florydy podpisał ustawę zwalczającą cenzurę na portalach społecznościowych!

  Nowy ład został ogłoszony 15 maja. Od tego czasu internauci masowo wpisywali do wyszukiwarki Google hasło "Firma w Czechach". Polscy przedsiębiorcy obawiają się zmian w sposobie obliczania składki zdrowotnej, której nie będzie można odliczyć od PIT.

  Przenoszenie firmy do Czech? Premier mówi, że się nie opłaca, bo w Polsce jest tanio