w

Rząd ogłosił loterię szczepionkową. Do wygrania 140 milionów złotych i samochody hybrydowe

Od pomysłu… do realizacji! Wczorajszego dnia Polskę obiegła wiadomość o nowym pomyśle rządu. W skrócie – chodziło o zorganizowanie loterii szczepionkowej, aby zachęcić ludzi do zaszczepienia się… Pomysł stał się rzeczywistością! Rząd przeznaczy 140 milionów złotych na nagrody.. Z Twoich podatków!

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef KPR Michał Dworczyk powiedział, że 1 lipca 2021 roku ruszy w Polsce loteria szczepionkowa, zrealizuje ją Totalizator Sportowy; na ten cel zostanie przeznaczone ponad 140 mln zł.

  • Dworczyk przekazał, że co tydzień będą losowane nagrody po 50 tysięcy złotych, do tego nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tysięcy złotych + samochód hybrydowy. W finale do wygrania będzie dwa razy po milion złotych i również samochód hybrydowy.

Mniej więcej co 2000 osoba przystępująca do loterii wygra 500 złotych, a każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną.

”Będziemy jeszcze przedstawiać szczegóły loterii. Mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na zainteresowanie szczepieniami” – powiedział Michał Dworczyk.

Dworczyk powiedział, że rząd chce wprowadzić pewien rodzaj rywalizacji. Wymienił m.in. 100 tysięcy złotych na gminę na dowolny cel, jeśli osiągnie ona wskaźnik zaszczepienia 75 procent. Natomiast w każdej gminie, gdzie będzie „najwyższy stopień zaszczepienia w ramach 49 obszarów, otrzyma taka gmina 1 milion złotych na dowolny cel” – dodał Dworczyk. Gmina z największym wskaźnikiem w skali Polski otrzyma dodatkowo 2 miliony złotych.

USA: Gubernator Florydy podpisał ustawę zwalczającą cenzurę na portalach społecznościowych!

USA: Gubernator Florydy podpisał ustawę zwalczającą cenzurę na portalach społecznościowych!

Nowy ład został ogłoszony 15 maja. Od tego czasu internauci masowo wpisywali do wyszukiwarki Google hasło

Przenoszenie firmy do Czech? Premier mówi, że się nie opłaca, bo w Polsce jest tanio