w , ,

Rząd ogłosił: NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ

Według danych rządowych Polska ma zarezerwowane i zakupione ponad 60 mln dawek szczepionek od 6 wiodących światowych producentów. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera ogłosił dzisiaj Narodowy Program Szczepień.

  • Naszym celem jest przeprowadzenie w 2021 programu szczepień, który pozwoli nam uzyskać odporność populacji. To nasze kluczowe i największe wyzwanie. Przygotowaliśmy projekt dokumentu, który opisze procesy i zbierze informacje dot. tego programu.
  • Nasze cele to przede wszystkim dostarczenie szczepionek bezpiecznych i skutecznych, w wystarczających ilościach. Tę operację musimy wykonać w jak najkrótszych czasie – to jedna z najważniejszych logistycznych operacji. Muszą być darmowe i dobrowolne.
  • W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy nabór podmiotów prowadzących punkty szczepień. 11 grudnia zakończy się I etap. Do tej pory mamy zgłoszenia, które pozwolą szczepić ok. 180 tys osób tygodniowo. O szczegółach będziemy informować w kolejnych dniach.
  • Do soboty do godz. 10:00 będziemy zbierali wszystkie uwagi i informacje, na podstawie których ten dokument będziemy chcieli dopracować i ewentualnie ulepszyć po to, by 15 grudnia Rada Ministrów mogła przyjąć już oficjalny dokument.
  • To wiedza, bezpieczeństwo i dobrowolność. To fundamentalne założenia, które pozwolą nam skutecznie przeprowadzić proces szczepień.
  • Kiedy ruszą szczepienia? Szczepienia przeciw koronawirusowi zaczną się w styczniu, ale dokładny termin jest uzależniony od producentów szczepionki; dopóki nie uzyskają oni wszystkich zgód wymaganych w UE, nie rozpoczniemy dystrybucji i programu szczepień.

Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia.

  • Bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem. Jeżeli jakikolwiek lek wchodzi do Polski, my gwarantujemy jego bezpieczeństwo. To dotyczy dopuszczenia szczepienia do obrotu. Obowiązują tutaj standardowe procedury, które odbywają się z naszym udziałem.
  • Będzie utworzony centralny rejestr osób zaszczepionych aby m .in. analizować ewentualne niewłaściwe odczyny poszczepienne. Wszystkie te informacje będą gromadzone i jawne na poziomie statystyk, tak byśmy wszyscy mieli informacje jawną.
  • Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia wytworzenia, dopuszczenia do obrotu oraz monitorowania – to też wyznacznik kryteriów w wyborze kolejnych grup do szczepienia. Gwarantujemy bezpieczeństwo łańcucha dystrybucji.

“Stop DeMENtażowi edukacji” – w środę STRAJK GENERALNY albo Czarnek do dymisji

“Stop DeMENtażowi edukacji” – w środę STRAJK GENERALNY albo Czarnek do dymisji

MARKETINGOWY GENIUSZ Cyberpunk 2077. Czy Keanu Reeves wyskoczy z lodówki?

MARKETINGOWY GENIUSZ Cyberpunk 2077. Czy Keanu Reeves wyskoczy z lodówki?