w , ,

Rząd ogłosił: NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ

Według danych rządowych Polska ma zarezerwowane i zakupione ponad 60 mln dawek szczepionek od 6 wiodących światowych producentów. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera ogłosił dzisiaj Narodowy Program Szczepień.

  • Naszym celem jest przeprowadzenie w 2021 programu szczepień, który pozwoli nam uzyskać odporność populacji. To nasze kluczowe i największe wyzwanie. Przygotowaliśmy projekt dokumentu, który opisze procesy i zbierze informacje dot. tego programu.
  • Nasze cele to przede wszystkim dostarczenie szczepionek bezpiecznych i skutecznych, w wystarczających ilościach. Tę operację musimy wykonać w jak najkrótszych czasie – to jedna z najważniejszych logistycznych operacji. Muszą być darmowe i dobrowolne.
  • W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy nabór podmiotów prowadzących punkty szczepień. 11 grudnia zakończy się I etap. Do tej pory mamy zgłoszenia, które pozwolą szczepić ok. 180 tys osób tygodniowo. O szczegółach będziemy informować w kolejnych dniach.
  • Do soboty do godz. 10:00 będziemy zbierali wszystkie uwagi i informacje, na podstawie których ten dokument będziemy chcieli dopracować i ewentualnie ulepszyć po to, by 15 grudnia Rada Ministrów mogła przyjąć już oficjalny dokument.
  • To wiedza, bezpieczeństwo i dobrowolność. To fundamentalne założenia, które pozwolą nam skutecznie przeprowadzić proces szczepień.
  • Kiedy ruszą szczepienia? Szczepienia przeciw koronawirusowi zaczną się w styczniu, ale dokładny termin jest uzależniony od producentów szczepionki; dopóki nie uzyskają oni wszystkich zgód wymaganych w UE, nie rozpoczniemy dystrybucji i programu szczepień.

Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia.

  • Bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem. Jeżeli jakikolwiek lek wchodzi do Polski, my gwarantujemy jego bezpieczeństwo. To dotyczy dopuszczenia szczepienia do obrotu. Obowiązują tutaj standardowe procedury, które odbywają się z naszym udziałem.
  • Będzie utworzony centralny rejestr osób zaszczepionych aby m .in. analizować ewentualne niewłaściwe odczyny poszczepienne. Wszystkie te informacje będą gromadzone i jawne na poziomie statystyk, tak byśmy wszyscy mieli informacje jawną.
  • Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia wytworzenia, dopuszczenia do obrotu oraz monitorowania – to też wyznacznik kryteriów w wyborze kolejnych grup do szczepienia. Gwarantujemy bezpieczeństwo łańcucha dystrybucji.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Rząd gwarantuje bezpieczeństwo szczepionek ciekawe czy jako gwarant będzie chętne wypłacić odszkodowania za ewentualne skutki uboczne sczepionki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook tłumaczy, dlaczego usunął konto Janusza Korwina – Mikkego

Facebook tłumaczy, dlaczego usunął konto Janusza Korwina – Mikkego

MARKETINGOWY GENIUSZ Cyberpunk 2077. Czy Keanu Reeves wyskoczy z lodówki?

MARKETINGOWY GENIUSZ Cyberpunk 2077. Czy Keanu Reeves wyskoczy z lodówki?