w

Rząd ogranicza dostęp do siłowni. Rozporządzenie pojawiło się późnym wieczorem

Jak dostać się na siłownię? Rząd ogranicza dostęp. Licencje zawodnicze już nie działają. Siłownie bankrutują

Rząd ogranicza dostęp do siłowni. Nowe rozporządzenie wchodzi w życie.

Wieczorem 1 kwietnia pojawiło się nowe rozporządzenie. W życie wchodzi od dzisiaj – 2 kwietnia.

Jak wiemy, branża fitness jest jedną z bardziej poszkodowanych. Przeciągające się lockdowny, wielokrotne zamknięcia – większość obiektów jest na skraju bankructwa. Z tego też powodu, przedsiębiorcy szukają furtek, aby się otworzyć.

Jedną z możliwości było przynależenie do kadry narodowej polskich związków sportowych. Powstawało wiele związków np. Polski Związek Przeciągania Liny. Nowe rozporządzenie to ogranicza.

  • Nowe rozporządzenie uniemożliwia trening w siłowniach, klubach i ośrodkach sportowych członkom kadr spoza sportów olimpijskich. Rząd zamyka furtkę dla treningów dla osób, które zapisały się np. do narodowej kadry w przeciąganiu liny.
  • Od dziś z siłowni i basenów jako sportowcy mogą korzystać jedynie reprezentanci Polski w oficjalnych dyscyplinach olimpijskich.

“Wprowadzona zmiana pozwoli na bezpieczne prowadzenie treningów i utrzymanie cyklu treningowego reprezentantom Polski w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Przepis ma zagwarantować kadrowiczom, że przygotowania do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio będą przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Dzięki temu we wskazanych miejscach nie będą mogły przebywać osoby postronne.” – przekonuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

rozporzadzenie
Rząd ogranicza dostęp do siłowni. Koniec związków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biden nowy prezydent. USA podatki. USA nieruchomości

Biden przedstawił plan inwestycji. 2 bln. dolarów z podwyżki podatków

Nowa opłata. Nawet 1 zł za plastikowy kubek. Walka z plastikiem. Plastik

Opłata produktowa: Nawet 1 zł za plastikowy kubek