w

Rząd ogranicza dostęp do siłowni. Rozporządzenie pojawiło się późnym wieczorem

Rząd ogranicza dostęp do siłowni. Nowe rozporządzenie wchodzi w życie.

Wieczorem 1 kwietnia pojawiło się nowe rozporządzenie. W życie wchodzi od dzisiaj – 2 kwietnia.

Jak wiemy, branża fitness jest jedną z bardziej poszkodowanych. Przeciągające się lockdowny, wielokrotne zamknięcia – większość obiektów jest na skraju bankructwa. Z tego też powodu, przedsiębiorcy szukają furtek, aby się otworzyć.

Jedną z możliwości było przynależenie do kadry narodowej polskich związków sportowych. Powstawało wiele związków np. Polski Związek Przeciągania Liny. Nowe rozporządzenie to ogranicza.

  • Nowe rozporządzenie uniemożliwia trening w siłowniach, klubach i ośrodkach sportowych członkom kadr spoza sportów olimpijskich. Rząd zamyka furtkę dla treningów dla osób, które zapisały się np. do narodowej kadry w przeciąganiu liny.
  • Od dziś z siłowni i basenów jako sportowcy mogą korzystać jedynie reprezentanci Polski w oficjalnych dyscyplinach olimpijskich.

„Wprowadzona zmiana pozwoli na bezpieczne prowadzenie treningów i utrzymanie cyklu treningowego reprezentantom Polski w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Przepis ma zagwarantować kadrowiczom, że przygotowania do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio będą przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Dzięki temu we wskazanych miejscach nie będą mogły przebywać osoby postronne.” – przekonuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

rozporzadzenie
Rząd ogranicza dostęp do siłowni. Koniec związków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biden nowy prezydent. USA podatki. USA nieruchomości

Biden przedstawił plan inwestycji. 2 bln. dolarów z podwyżki podatków

Nowa opłata. Nawet 1 zł za plastikowy kubek. Walka z plastikiem. Plastik

Opłata produktowa: Nawet 1 zł za plastikowy kubek