w

Rzecznik Rządu: możemy się spodziewać zaostrzenia obostrzeń

Rzecznik Rządu: możemy się spodziewać zaostrzenia obostrzeń

Możemy się spodziewać zaostrzenia obostrzeń.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ma dzisiaj przedstawić nowe zasady dotyczące obostrzeń związanych z epidemią COVID-19.

Tymczasem, dzisiaj rano, Rzecznik Rządu mówił, że informacje o zwiększaniu się liczby zakażeń są niepokojące. Dziś przekroczymy barierę 10 tys. zachorowań – skomentował. Jak dodał, możemy się spodziewać zaostrzenia obostrzeń.

  • Müller pytany w środę w Polsat News, czy należy spodziewać się “przykręcenia śruby” odparł, że bez wątpienia sytuacja epidemiczna jest trudniejsza niż dwa tygodnie temu. – W związku z tym takiego kierunku możemy się spodziewać – stwierdził.

Będzie regionalizacja obostrzeń?

Rzecznik rządu pytany, czy potwierdzi nieoficjalne informacje dotyczące podziału Polski na strefy i regionalizacji obostrzeń, odparł, że w ostatnich dwóch dniach wariant regionalizacji był bardzo poważnie branym pod uwagę.

  • Dzisiaj o godz. 10 posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i ostatnie dyskusje w tym zakresie – zaznaczył.
  • W programie została poruszona również sytuacja województwa warmińsko-mazurskiego. Według Müllera sytuacja w tym województwie jest jedną z najtrudniejszych w kraju. Ona na tle innych wygląda bardzo źle – dodał.

Badania, które wskazują, że aktywność w szkołach powoduje zwiększenie liczby zakażeń, ale w innych sektorach także, więc to nie jest tak, że tylko szkoły są powodem wzrostu zakażeń. Zwiększenie mobilności społecznej powoduje wzrost liczby zakażeń – wskazał Müller.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trzecia fala? Dziś zostanie ogłoszona decyzja ws. obostrzeń

Trzecia fala? Dziś zostanie ogłoszona decyzja ws. obostrzeń

Rondo nazwane nazwiskiem założyciela austriackiej szkoły ekonomii

Rondo nazwane nazwiskiem założyciela austriackiej szkoły ekonomii