w

Rzecznik rządu: obecne obostrzenia mogą zostać z nami dłużej

Fot: KPRM/ Wikimedia commons.

Obostrzenia mogą zostać z nami dłużej niż do 9 kwietnia.

Obostrzenia w obecnym zakresie mogą zostać z nami dłużej niż do 9 kwietnia – powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, po świętach zapadnie decyzja ws. uruchomienia żłobków i przedszkoli.

 • W sobotę w całym kraju w życie weszły nowe obostrzenia. Zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto wprowadzono też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Obostrzenia obowiązują do 9 kwietnia.

Rzecznik rządu powiedział w rozmowie z TVP1, że „obostrzenia w ogóle zostaną z nami na dłuższy czas, kwestia jest ich zakresu”.

 • Przyznał, że decyzją, która zapadnie po świętach Wielkiej Nocy, będzie kwestia m.in. dotycząca ponownego uruchomienia żłobków i przedszkoli.

– Nie wykluczam, że obostrzenia nawet w tym zakresie, co teraz, mogą z nami zostać dłużej niż do 9 kwietnia – powiedział Müller i dodał, że jest to zależne od dynamiki zachorowań i zachowania obywateli w okresie przedświątecznym i tuż po Wielkanocy.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  RTV Euro AGD otwarte podczas lockdownu. Biuro prasowe Euro-net stwierdziło, że wszystkie sklepy "działają zgodnie z obowiązującymi przepisami", a niektóre placówki mają tak "zbudowaną strukturę oferty dla naszych klientów, aby była ona zgodna z obowiązującym rozporządzeniem".

  RTV Euro AGD otwarte – „jesteśmy sklepem spożywczym”

  Czy prokuratura zajmie się rządem? Pojawiło się zawiadomienie do prokuratory

  Czy rząd popełnił przestępstwo? Pojawiło się zawiadomienie do prokuratury