w , ,

Są skutki absurdalnych obostrzeń. Sieć siłowni Fitness World ogłosiła upadłość!

fitness zamkniete
fitness 1
Źródło: swidnica24.pl

Opłakane skutki obostrzeń zapowiadane wcześniej już zaczęły być widoczne. Upadłość właśnie ogłosiła sieć siłowni Fitness World. Wszelkie istniejące siłownie zostały zamknięte, a wniosek o upadłość złożony. Jak podaje portal money.pl, jedna z nich otwarta była przez zaledwie tydzień i nawet jej uroczyste otwarcie przez prezydenta Bytomia nie uratowało działalności.

Lockdown ogłoszony kilka tygodni temu przez rząd sprawił, że wielu przedsiębiorców zostało postawionych w ciężkiej ekonomicznie sytuacji. Obecne warunki są na tyle niesprawiedliwe, że jedne firmy mogą funkcjonować w ograniczonym zakresie (gastronomie z jedzeniem tylko na wynos), a drugie zmuszone są całkowicie zaprzestać działalności. Z tego powodu upadła właśnie jedna z siłowni.

Zarząd spółki Fitness World wydał oświadczenie w tej sprawie:

Utrzymująca się od dłuższego czasu, a ostatnio wzmagająca na sile pandemia, spowodowała ponowne zamknięcie siłowni, pozbawienie spółki głównego źródła przychodów, a w rezultacie możliwości regulowania swoich zobowiązań, przez co spółka stała się niewypłacalna. W związku z tym właściciel Fitness World sp. z o.o. złożył wniosek o upadłość Fitness World sp. z o.o. – opublikował w komunikacie zarząd.

Kto teraz zapłaci za szkody?

maowiecki morawiecki mao zedong przerobka
Źródło: paczaizm.pl

Winowajcą tego stanu rzeczy jest nie kto inny, jak obecny rząd. Jego nieudolność w walce z wirusem cechuje się brakiem pomysłów na zabezpieczenie ludzi i niegospodarnością finansową. Władza, mimo wcześniej głośno słyszanych zapowiedzi o drugiej, jesiennej fali wirusa, nie przygotowała szpitali do obsługi osób zakażonych.

Zamiast pomóc im w jakikolwiek sposób, postanowiła pozamykać ludziom działalności gospodarcze, pozbawiając obywateli możliwości zarabiania środków na przeżycie, a przy tym osłabiając budżet. Niedawno rząd przeznaczył część pieniędzy, mających iść na zapobieganie pandemii, na maszty dla każdej gminy.

Wielu przedsiębiorców czeka katastrofa finansowa. Wszystko przez rząd, który nie potrafi stosować właściwych narzędzi w walce z kryzysem, a jakby tego było mało, nie wyciąga wniosków ze swoich błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

oplata mocowa

Od 2021 roku czeka nas opłata mocowa!

thc

Sondaż CBOS: Polacy nie chcą być karani za marihuanę