w

Sąd Federalny: zakazanie TikToka jest niezgodne z prawem (free speech)

Sąd Federalny wstrzymuje zakaz na kilka godzin przed deadlinem.

https%3A%2F%2Fd1e00ek4ebabms.cloudfront.net%2Fproduction%2Fbb1f9b3b b90b 4b17 bc91 4ef85507556e
Financial Times

Sąd Federalny zablokował decyzję administracji Trumpa. Nie można zmuszać Apple i Google do usunięcia TikToka z amerykańskich sklepów.

Sędzia Carl Nichols orzekł na korzyść TikToka. Administracja Trumpa stara się naruszać wolność słowa i działa w sposób kapryśny.

Administracja Trumpa chce zakazać TikToka, ponieważ uważa, iż może to ułatwić Pekinowi szpiegowanie obywateli USA. Według ekspertów, użytkownik zezwala na czytanie swoich danych przez aplikację, a ta przekazuje informację do wywiadu chińskiego.

Tymczasowy nakaz oznacza, że TikTok może kontynuować działalność bez żadnych ograniczeń, a przynajmniej do następnych decyzji prawnych.

Orzeczenie zostało wydane tydzień po tym, jak sędzia w Kalifornii wydał osobny nakaz, który uniemożliwił administracji Trumpa wprowadzenie podobnego zakazu przeciwko WeChat, chińskiej aplikacji społecznościowej.

Daniel Schwei, prawnik amerykańskiego departamentu sprawiedliwości, w sądzie rejonowym w Waszyngtonie DC: TikTok to poważne zagrożenie.

Chiny odpowiedzą

Chińskie ministerstwo handlu niedawno sfinalizowało długo oczekiwane regulacje, które pozwoliłyby mu na sankcjonowanie „niewiarygodnych” firm zagranicznych, ale jeszcze nie wykorzystało tej władzy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Byly lider KOD Mateusz Kijowski skazany na rok wiezienia w zawieszeniu

Były lider KOD Mateusz Kijowski skazany na rok więzienia w zawieszeniu

morawiecki arty 1

Premier Morawiecki na FB: świetne wieści dla przedsiębiorców