w

Sanepid zapowiada ostre kontrole w sklepach. Chodzi o zasady sanitarne

Będą ostre kontrole w sklepach:

Klienci powinni się spodziewać ostrzejszego kontrolowania przestrzegania zasad sanitarnych w sklepach. Za łamanie obostrzeń grozi grzywna.

Główny Inspektor Sanitarny wysłał na prośbę ministra zdrowia do wszystkich wojewódzkich inspektoratów w kraju prośbę, a właściwie nakaz wzmożenia kontroli sanitarnych we wszystkich punktach handlowych w kraju – zaznaczył Andrusiewicz. Zauważył, że osoby w kościołach, autobusach, tramwajach „są bardziej kategoryczne w przestrzeganiu tych obostrzeń”.

  • Uściślił, że chodzi o to, by przeprowadzić bardziej intensywną kontrolę personelu i ekspedientów w punktach handlowych sprawdzającą, czy stosują się do wymogów epidemicznych, czyli przede wszystkim czy zakładają maseczki.

– Wskazane zostało, że w przypadku łamania standardów epidemicznych wskazanych w rozporządzeniach i ustawach przysługuje możliwość inspektorowi sanitarnemu nałożenia grzywny zgodnie z art. 116 Kodeksu wykroczeń – wyjaśnił dalej.

Dodał, że w ostatnich dniach służby sanitarne przeprowadziły 7-8 tys. kontroli. Rzecznik MZ powiedział, że bardzo istotne jest, aby egzekwować zasłanianie nosa i ust w przestrzeniach publicznych.

– Widzimy, że poza szczepieniami to jest ten główny element, który przynosi rezultaty – powiedział rzecznik MZ.

Źródło: PAP


Zobacz także: Austria wprowadza lockdown dla niezaszczepionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

burn money 1463224 1280 optimized

Inflacja w całej Unii Europejskiej wymyka się spod kontroli! Eurostat podaje coraz gorsze dane

ceny paliw bija rekordy

Średnie ceny paliw przekroczyły już 6 zł za litr, a to oznacza dalszy wzrost inflacji