w

Sejm uchwalił przyszłoroczny budżet… Brakuje ZALEDWIE 82,3 mld złotych!

Fot: pixabay

Budżet na 2021 rok uchwalony!

  • Sejm uchwalił budżet na 2021 rok. Posłowie rozpatrzyli niemal 900 poprawek. Przyszłoroczny budżet zakłada deficyt w wysokości 82,3 mld zł.
  • Za uchwaleniem budżetu zagłosowało 234 posłów, przeciw było 220, a 1 poseł wstrzymał się od głosu. Wcześniej w głosowaniu Sejm nie poparł wniosku o odrzucenie budżetu w całości.
  • Ustawa budżetowa na 2021 r. przewiduje, że dochody budżetu państwa wyniosą 404,4 mld zł, a wydatki 486,7 mld zł, co oznacza, że przyszłoroczny deficyt wyniesie 82,3 mld zł. Według resortu finansów taki deficyt pozwoli zabezpieczyć środki na wzmocnienie rozwoju gospodarki dotkniętej przez COVID-19, m.in. poprzez inwestycje.

Optymistyczne założenia?

  • Założono, że PKB w ujęciu realnym wzrośnie o 4 proc., średnioroczny wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniesie 1,8 proc., wzrost przeciętnego rocznego funduszu wynagrodzeń ma sięgnąć 2,8 proc., a wzrost spożycia prywatnego, w ujęciu nominalnym, wyniesie 6,3 proc.

Cóż za gest!

  • Przyjęto poprawkę zmniejszającą o 738 tys. zł wydatki Kancelarii Senatu oraz o 7 mln zł wydatki na oświatę i wychowanie. Pieniądze te mają być przeznaczone na zwiększenie wydatków w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, co w głównej mierze ma być związane z zapewnieniem w 2021 r. realizacji przez KPRM zadań związanych z pomocą środowiskom Polonii i Polaków za granicą.

ŹRÓDŁO

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. No tak przecież wydatki budżetowe oraz programy społeczne są najlepszym sposobem na uratowanie gospodarki którą pogrzebali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Restauracje i hotele w głębokim kryzysie. Co na to Gowin? „Trzeba się uzbroić w cierpliwość”

Minister zdrowia: WPROWADZAMY KWARANTANNĘ NARODOWĄ XD

Minister zdrowia: WPROWADZAMY KWARANTANNĘ NARODOWĄ XD