w ,

Skandal! Rząd wydaje pieniądze przeznaczone na walkę z COVID-19 na….maszty z flagami

morawiecki marnowanie pieniedzy
8607d97464125ac85910926965a6
Źródło: Biznes Wprost

Marnotrawstwo publicznych pieniędzy w Polsce nie zna granic. Jak podaje portal OKO.press, rząd wydaje pieniądze z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na maszty z flagami narodowymi w gminie. Każda gmina ma otrzymać po 5 tysięcy złotych. Do projektu „Pod biało-czerwoną” zakwalifikowało się ok. 1,2 tysiąca gmin.

Program był jednak ogłaszany już w sierpniu 2020 roku. Skorzystać z niego mogła każda z 2 447 polskich gmin. Powodem stworzenia tego projektu było skłonienie Polaków do refleksji nad ojczyzną, narodem, ich przyszłością. Maszty mają więc na celu przypomnienie każdemu obywatelowi o narodowych wartościach.

Jeśli chodzi o podstawę prawną, która uprawnia rząd do takiego wydatkowania, pojawiła się ona dopiero 30 października! Zawarto ją w uchwale dotyczącej wsparcia dla samorządowych inwestycji z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Zgodnie jej treścią, środki przeznacza się na wsparcie „gmin zakwalifikowanych do udziału w projekcie »Pod Biało-Czerwoną«, zorganizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji, które wynosi do 5000 zł dla każdej zakwalifikowanej gminy”.

Zastanówmy się czy rządowi faktycznie chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo? Władza nie przygotowała szpitali na drugą falę koronawirusa. Z powodu niewydolności ośrodków zdrowia, zamknęła ludziom biznesy, tłumacząc, że mamy zbyt wiele zakażonych ludzi, dla których brakuje w szpitalach miejsc. Rząd jednak zamiast faktycznie wspomagać finansowo szpitale, wydaje pieniądze przeznaczone na walkę z wirusem na mało istotne happeningi.

Możemy mieć różne podejścia do Dnia Niepodległości i innych świąt narodowych, ale w sprawach szczególnie istotnych jak ochrona zdrowia przed groźnym wirusem, każda odpowiedzialna władza powinna skupiać się na ich skutecznym rozwiązywaniu. Pieniądze te mogłyby pójść na sprzęty dla szpitali lub wynajem dodatkowych miejsc dla chorych. Niestety rząd po raz kolejny pluje Polakom w twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

prezes formanowicz

Gdyby rząd słuchał tego, co mówią przedsiębiorcy. Prezes Forte Meble krytycznie o całkowitym lockdownie

hqdefault

POLSKA JEST PIĘKNA – SONDA VETO