w , , ,

Skandaliczna wypowiedź wiceministra Patkowskiego. “Zmień pracę, weź kredyt”v. 2.0

patkowski

Obostrzenia związane z koronawirusem budzą bardzo duży niepokój, w szczególności u przedsiębiorców, takich jak właściciele siłowni, fitnessów, basenów czy gastronomii. Większość Polaków martwi się o pracę, a przedsiębiorcy nie mają pewności czy dadzą radę utrzymać swoje biznesy na rynku.

patkowski

Każdy rozsądny człowiek stwierdzi, że przedstawiciele rządu w takich warunkach powinni troszczyć się o branże, którym z powodu epidemii wirusa utrudniają w znacznym stopniu działalność. Mamy złą wiadomość, tak niestety nie jest.

Choć premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie finansowe dla firm, inni jego współpracownicy, składający propozycje wydają się być oderwani od rzeczywistości. Chodzi o wypowiedź wiceministra finansów Piotra Patkowskiego, który poszkodowanym przedsiębiorcom i pracodawcom zaproponował…..przebranżowienie.

patkowski przebranzowienie

Wypowiedź wywołała oburzenie wśród przedsiębiorców. Z powodu kryzysu muszą zamykać, a przynajmniej ograniczać działalność własnych biznesów.

Wiceminister Patkowski powiedział tak, jakby ich sytuacja wynikała ze złego wyboru branży, a nie z faktycznej jej efektywności. Interesy, które przez lata były dla ich właścicieli dochodowe, nagle zaczęły być zdaniem Patkowskiego totalnie nierentowne.

Wypowiedź skomentowali też przedstawiciele wolnościowego środowiska:

Dla nich przebranżowienie się przedsiębiorców to mniej więcej taki temat jak przesunięcie w zakładzie kierownika z działu produkcji do działu magazynowego. Ot przedsiębiorca musi teraz wedle woli rządu pełnić inną funkcję w wielkim państwowym zakładzie produkcyjnym o nazwie POLSKAnapisał na swoim Facebooku Paweł Tanajno

Gnojek, któremu się przyfarciło i ciągnie z państwowego cyca, będzie mówić ludziom, którzy całe życie zapierdalają, że “mogą się przebranżowić”. Bezczelnynapisał Ruch Ośmiu Gwiazd

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Jeden ping

  1. Pingback:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Screenshot 11

  PRZEŁOM W BADANIACH. Pfizer: badania wykazują skuteczność szczepionki Covid w 90%

  Premier Mateusz Morawiecki

  Narodowa kwarantanna – co jeszcze szykuje nam PiS?