w

Słupska firma płaci pracownikom po 1000 zł za zaszczepienie się

Każdy pracownik słupskiego Fimalu, który zdecyduje się zaszczepić przeciwko Covid-19, otrzyma 1000 zł premii. Cele akcji – bezpieczeństwo załogi i klientów.

  • Fimal to czołowa firma sprzedaży branży budowlanej i wyposażenia wnętrz w Słupsku. Zatrudnia ponad 200 pracowników. Jak informuje kierownictwo przedsiębiorstwa, w okresie pandemii firma doświadczała różnych ograniczeń swojej działalności. Zawsze dostosowywała się do wprowadzanych obostrzeń.
  • Obecnie dla zwiększenia bezpieczeństwa swoich klientów i personelu, zarząd Fimalu podjął decyzję o przyznawaniu premii w wysokości 1000 zł każdemu pracownikowi, który podda się szczepieniu przeciwko Covid19.

– Nie możemy i nie chcemy narzucać szczepień naszym pracownikom. Jednocześnie chcielibyśmy, aby zaszczepiona była maksymalnie duża część personelu. Jesteśmy przekonani, że zwiększy to komfort naszych klientów i zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne zatrudnionych. Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo – informuje Ryszard Glaser, dyrektor słupskiego Fimalu i dodaje, że premię otrzymają nie tylko ci pracownicy, którzy dopiero się zaszczepią, ale także ci, którzy już się zaszczepili.

  • Zarząd firmy informuje również, że jest przekonany o bezpieczeństwie preparatów i nieodzowności szczepień w skutecznej walce z pandemią. Jest też jednak świadomy wątpliwości oraz różnego podejścia ludzi do samej idei szczepień. Finansowa motywacja służyć ma przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa klientów.
  • Fimal od początku promuje w firmie akcję szczepień przeciwko COVID_19, pomaga swoim pracownikom rejestrować się oraz ułatwia wizyty w punktach szczepień. Do tej pory zaszczepiło się już 72 proc. pracowników firmy. Firma liczy, że dzięki dodatkowej motywacji do akcji przystąpi zdecydowana większość personelu i obsługi marketów budowlanych.

ŹRÓDŁO: gp24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czwarta fala nadchodzi?

Eksperci ostrzegają przed czwartą falą koronawirusa

Jeff Bezos sprzedaje akcje

Jeff Bezos sprzedaje akcje Amazona o wartości 2.5 mld dolarów!