w

Sondaż CBOS: 39 proc. Polaków jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki

Fot: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/ Wikimedia commons.

Sondaż CBOS:

32 proc. Polaków popiera rząd, 44 proc. deklaruje się jako przeciwnicy gabinetu Mateusza Morawieckiego, a 21 proc. jest wobec tego rządu obojętna – wynika z marcowego sondażu CBOS.

  • 39 proc. jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, a 48 proc. odnosi się do tego z dezaprobatą.

CBOS w swoim opracowaniu zauważa, że wskazania poparcia dla rządu uzyskane w badaniu marcowym są niemal takie same jak w lutym – wtedy też 32 proc. ankietowanych poparło rząd.

„Spośród ocen rządu relatywnie mniej krytyczne są opinie na temat osoby premiera. Choć również w tym zakresie od jesieni 2020 r. przeważają opinie negatywne, to jednak różnica zdań jest minimalnie niższa, niż w przypadku pozostałych ocenianych aspektów funkcjonowania rządu” – zauważają badacze Centrum.

CBOS podaje, że tak jak w lutym, prawie dwie piąte respondentów (39 proc.) wyraża zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, zaś niespełna połowa (48 proc.) jest z tego powodu niezadowolona, a 13 proc. nie ma zdania na jego temat.

  • „W ciągu ostatnich czterech miesięcy społeczny odbiór premiera Mateusza Morawieckiego praktycznie się nie zmienił” – podsumowuje CBOS.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” realizowano od 1 do 11 marca 2021 r. na próbie liczącej 1154 osób (w tym: 44,5 proc. metodą CAPI, 41,2 proc. – CATI i 14,3 proc. – CAWI).

Przeprowadzono je w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Godzina policyjna w Polsce? "Panie redaktorze, my bierzemy wszystkie scenariusze pod uwagę - spuentował"

Godzina policyjna w Polsce? Minister Zdrowia nie wyklucza

Wybuch rafinerii ropy naftowej. Indonezja - ewakuowano prawie 1000 osób. Przyczyna nieznana.

Wybuch rafinerii w Indonezji. Ewakuowano prawie 1000 osób