w

Sondaż dla Business Insider Polska. Polacy nie chcą lockdownu

Polacy nie chcą lockdownu – sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla Business Insider Polska.

Trwający wiele miesięcy lockdown odczuł już chyba każdy – zwłaszcza przedsiębiorcy, których branże są zamknięte. Ludzie mają dość ograniczeń, chcemy wolności. Idealnie pokazuje to sondaż przeprowadzony przez IBRiS, z którego wynika, że Polacy pozytywnie oceniają otwieranie się kolejnych branż wbrew rządowym zakazom.

Ilość firm, która otwiera się pomimo obostrzeń jest ogromna. Nawet 20 tys. lokali gastronomicznych wznowiło działalność ocenił sekretarz generalny zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej Sławomiw Grzyb. Z kolei, wiceminister rozwoju pracy i technologii Olga Semeniuk mówiła o 70-80 obiektach w skali całego kraju. Jak widzimy, różnica zdań jest duża. Jedno jest jasne – przedsiębiorcy mają poparcie wśród społeczeństwa.

Sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla Business Insidera pokazuje, że Polacy w większości pozytywnie odnoszą się otwarcie hoteli, pensjonatów, stoków narciarskich, restauracji, kawiarni oraz klubów fitness. Inaczej jest w przypadku dyskotek – te nie mogą liczyć na poparcie.

 • W przypadku hoteli i pensjonatów otwarcie popiera 69,2 proc. społeczeństwa. Zdecydowanie pozytywnie ocenia je 31,6 proc., a raczej pozytywnie 37,6 proc.
 • Jeszcze większe poparcie społeczne ma otwarcie stacji i wyciągów narciarskich – pozytywnie odnosi się do takich ruchów 74,9 proc. Przeciwnego zdania jest zaledwie co piąty ankietowany.
 • 69,6 proc. ankietowanych popiera otwieranie się restauracji. Nieco mniej, bo 65,4 proc. zapytanych pozytywnie odnosi się do otwarcia kawiarni. Z kolei 59,2 proc. popiera bunt siłowni i klubów fitness.

Tak szerokiego poparcia społecznego nie ma jedynie otwieranie klubów i dyskotek. Pozytywnie myśli o nim zaledwie 23,9 proc. respondentów.

ŹRÓDŁO

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Media Markt otwiera kolejne sklepy. Sieć znalazła sposób na obostrzenia

  MediaMarkt otwiera kolejne sklepy. Sieć znalazła sposób na obostrzenia

  Szczepienia na COVID. Szef KPRM: dostawa Moderny odwołana

  Szczepienia na COVID. Szef KPRM: dostawa Moderny odwołana