w

Sondaż Kantar: 66 proc. Polaków pesymistycznie ocenia kierunek zmian w kraju

Fot: Flickr.com

Kierunek zmian w kraju. Co myślą Polacy?

Polacy coraz częściej twierdzą, że zmiany w naszym kraju podążają w złym kierunku. 66 proc. badanych pesymistycznie ocenia kierunek zmian. W ostatnim miesiącu wskaźnik zmalał o 4 punkty procentowe – wynika ze styczniowego badania Kantar.

W dniach 29 stycznia – 3 lutego 2021 roku Kantar przeprowadził badanie nastrojów społecznych. Polacy zostali zapytani o opinię na temat kierunku biegu spraw w naszym kraju, ocenę stanu polskiej gospodarki i prognozę zmian sytuacji materialnej ludności w ciągu najbliższych trzech lat.

  • Dwie trzecie (66 proc.) badanych pesymistycznie ocenia kierunek zmian.
  • 19 proc. respondentów pozytywnie patrzy na kierunek biegu spraw w kraju, z kolei 15 proc. ankietowanych nie było w stanie określić swojego stanowiska.
  • W porównaniu do wyników z grudnia odnotowano niewielkie zmiany. Odsetek osób, które negatywnie oceniają kierunek zmian, wzrósł o 4 punkty procentowe.

W badaniu został podjęty również temat gospodarki, respondenci byli pytani, czy znajdujemy się w kryzysie.

  • Czterech na pięciu Polaków (79 proc.) jest zdania, że gospodarka w kraju znajduje się w stanie kryzysu.
  • Większość z nich (44 proc. ogółu) uważa, że jest to lekki kryzys, natomiast przekonanie o głębokim kryzysie wyraża 35 proc. badanych. W porównaniu do wyników z grudnia, odsetek badanych, którzy są zdania, że gospodarka jest w kryzysie zwiększył się o 7 punktów procentowych.
  • Polacy pozytywnie nastawieni do kondycji polskiej gospodarki stanowią 15 proc. 13 proc. respondentów odpowiedziało, że gospodarka znajduje się w stanie powolnego rozwoju, z kolei, 2% uważa, że jest rozwój dynamiczny.

Badanie przeprowadzono ma reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1011 mieszkańców w wieku 15 i więcej lat za pomocą wywiadu bezpośredniego wspomaganego komputerowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny paliw w górę. Benzyna najdroższa od roku

Ceny paliw w górę. Benzyna najdroższa od roku

Interwencja w lokalu. Policja zabrała kasę fiskalną

Interwencja w lokalu. Policja zabrała kasę fiskalną