w

Startuje loteria szczepionkowa. Ile pieniędzy rząd wyda na nagrody?

Od czwartku 1 lipca rusza szeroko zapowiadana Loteria Narodowego Programu Szczepień.

W loterii można wygrać nagrody pieniężne, auta i hulajnogi elektryczne. Jak czytamy – uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść pełną procedurę szczepień. Loterię realizuje nikt inny, jak Totalizator Sportowy, który jest spółką skarbu państwa.

  • Loteria zakończy się 30 września.
  • Uczestnicy muszą zapisać się samodzielnie i przejść pełną procedurę szczepień.
  • Jak przekazało biuro prasowe Totalizatora Sportowego, łączna pula nagród w loterii to ponad 22 mln 700 tys. zł – chodzi zarówno o nagrody pieniężne, jak i rzeczowe.

Zapisać się można, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP; wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 lub pójść do pobliskiego punktu szczepień.

W przypadku wygranej, na numer telefonu zostanie wysłane powiadomienie. W wiadomości sms będziemy mogli znaleźć kod od PKO BP, który umożliwi wypłatę pieniędzy z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP.

  • Każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna.

Nagrody natychmiastowe: codziennie do wygrania będą nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród w tym przypadku wynosi ponad 14 milionów złotych.

Nagrody tygodniowe: tutaj odbędzie się 12 losowań, w każdą środę. Do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Nagrody miesięczne – przewidziano trzy losowania w okresie trwania loterii w trakcie, której będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla.

6 października nastąpi losowanie nagrody głównej: do zgarnięcia będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

23 procentowy wzrost skrajnego ubóstwa w Polsce w stosunku do 2019r.

Wzrost ludzi skrajnie ubogich w Polsce. Co się dzieje?

Polski przemysł kwitnie? Indeks PMI bije kolejne rekordy!

Polski przemysł kwitnie? Indeks PMI bije kolejne rekordy!