w ,

Strajk górników w PGG. Blokada wysyłek węgla z kopalń

Górnicy rozpoczęli długo już zapowiadany protest. Od dzisiaj ruszyła blokada wysyłki węgla z kopalń do elektrowni. Strajk ma być odpowiedzią na brak wypłaconych rekompensat za przepracowane weekendy.

Górnicy rozpoczęli strajk – mamy blokadę węgla

Górnicy zapowiadali protesty już w grudniu, kiedy chcieli negocjować z rządem na temat wypłat rekompensat za przepracowane weekendy.

– My tutaj stoimy i naprawdę nie chcemy nic wielkiego, tylko to, aby zapłacono nam wynagrodzenia za pracę, którą wykonaliśmy. To tylko 400 czy 500 zł dodatkowo. Gdzie są ci politycy? Po kilkanaście tysięcy sobie dali podwyżek w tamtym roku, nawet kilkadziesiąt. Z jaką pogardą oni podchodzą do ludzi? – mówi Rafał Jedwabny Solidarność ’80

  • Związkowcy zapowiadają dalsze protesty jeśli nie będzie reakcji ze strony nie tylko zarządu, ale i również samego rządu.
  • Blokada węgla ma początkowo potrwać dwie doby.

Agrounia wspiera protestujących

Do protestu dołączyli również przedstawiciele Agrounii, którzy wyrażają swoje wsparcie dla protestujących górników. Agrounia poinformowała m.in. na Twitterze o przywiezieniu dla górników świeżej kiełbasy i chleba. Działacze odwiedzają również inne kopalnie.


Zobacz także: Posłanka Lewicy obraża mikroprzedsiębiorstwa – “to biedafirmy”. W sieci zawrzało

Fot: Twitter Agrounia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kierowcy policja mandaty

Nowy taryfikator w praktyce. Policja mówi, ilu kierowców musiało zapłacić wyższe mandaty

keanu reeves matrix

Keanu Reeves przekazał większość wynagrodzenia z Matrixa na badania nad rakiem