w

Strajkują taksówkarze. Walczą o tarczę antykryzysową

Screenshot 4 2
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Jeżeli taksówkarz ma akcje to znaczy, że jest bańka na rynku akcyjnym. A jak taksówkarz kupuje mieszkanie, żeby wynajmować to właśnie mamy bańkę na rynku nieruchomości. W Warszawie taksówkarze mają kryzys. Czyli jest fatalnie.

O strajku poinformował Szymon komorowski ze Związku Zawodowego Warszawski Taksówkarz.

Taksówkarze zebrali się około 9:00 na błoniach przy Stadionie Narodowym. Stamtąd godzinę później ruszyli mostem Poniatowskiego na plac Trzech Krzyży, a potem przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Blokada trwała około godziny.

W proteście wzięło udział ponad sto pojazdów. Kierowcy jechali w asyście policji.

Komorowski zapowiedział złożenie podania do Premiera Morawieckiego o uwzględnienie branży taksówkarskiej w tarczy antykryzysowej. Ludzie pracują zdalnie, nie wychodzą z domów, nie podróżują taksówkami tak jak kiedyś. Kryzys mają taksówkarze w stolicy to sytuacja w mniejszych miastach jest wręcz w opłakanym stanie.

Taksówkarze są coraz bardziej kreatywni. Obecnie aplikacje typu Uber, Bolt, FreeNow muszą pracować na licencji taksówkarskiej. Większość kierowców jest zarejestrowana na wszystkich aplikacjach jednocześnie.

123774361 1610355435810057 8588935165298949814 o.jpg? nc cat=105&ccb=2& nc sid=e3f864& nc ohc=ilzSWlUS8SgAX L2DzM& nc ht=scontent waw1 1
Zdjęcie: Wawa Hot News 24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

grzybki

Powyborczy grzybek. Stan Oregon liberalizuje prawo narkotykowe!

norka

Koronawirus zmutował. Dania: Norki ze wszystkich ferm w kraju zostaną wybite. Dania.