w

Szacunek za styczeń. Bezrobocie zwiększa się

Fot: Lowdown/ wikimedia commons.

Styczeń – bezrobocie zwiększa się

Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 6,5 proc. wobec 6,2 proc. w grudniu 2020 r. – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. To wynik zgodny z obliczanym przez PAP Biznes konsensem rynkowym.

  • Szacowana przez MRPiT stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w styczniu 6,5 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca zwiększyła się o 0,3 pkt. proc.. W styczniu 2018 i 2019 r. wskaźnik ten także wzrósł o 0,3 punktu proc. – czytamy w czwartkowym komunikacie.
  • Ze wstępnych danych resortu wynika, że liczba bezrobotnych w końcu stycznia 2021 roku wyniosła 1 089,6 tys. osób i – w porównaniu do stanu z końca 2020 r. – wzrosła o 43,2 tys. osób, czyli o 4,1 proc.

Jeżeli bezrobocie będzie niepokojąco wzrastało podejmiemy działania, które będą miały na celu ograniczenie negatywnego wpływu zamknięcia gospodarki, przede wszystkim na rynek pracy – czytamy w komunikacie.

Niestety bezrobocie zauważalnie wzrosło w styczniu do poziomu 6,5 proc. Widać zatem pierwsze negatywne na rynku pracy skutki pandemii – skomentował te szacunki w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Jak dodał, w jego ocenie jest to argument przemawiający za przyspieszeniem procesu rozmrażania tych branż gospodarczych, które dotknięte są ograniczeniami.

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Mam nadzieję że w celu walki z bezrobociem odmrożą gospodarkę a nie będą próbować z kolejnymi socjalistycznymi wymysłami.

  2. Opinie obywateli tego nie-rzadu wogole nie pochodzi. I tak robią co i się podoba a głupi lud dalej wybiera tych samych nie sprawdzających się przedstawicieli, nie wyciągając żadnych wniosków

  3. Oczywiście jak to w socjalizmie już bywa, powstanie Ministerstwo do Spraw Walki z Bezrobociem oraz specjalny Fundusz Solidarnościowy dla Osób Niepracujących (osób, bo nie wiadomo z jaką płcią się utożsamia petent) 🙂 witamy w Polin…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sondaż BioStat. 87 procent Polaków popiera otwarcie restauracji i hoteli

Sondaż BioStat. 87 procent Polaków popiera otwarcie restauracji i hoteli

Jaki lockdown taki troll: akcja, aby utopić sanepid w papierkowej robocie – ZapytajSanpeid.pl

Jaki lockdown taki troll: akcja, aby utopić sanepid w papierkowej robocie – ZapytajSanpeid.pl