w

Szczepienia na COVID. Szef KPRM: dostawa Moderny odwołana

Michał Dworczyk poinformował na konferencji prasowej, że najbliższa dostawa szczepionki na COVID, która była zaplanowana na wtorek, została odwołana. Szczepionki mają dotrzeć na kolejny weekend.

  • Wtorkowa dostawa szczepionki Moderna została odwołana i przesunięta najwcześniej na kolejny weekend. Ubolewał, że to kolejny raz, kiedy „producent w ostatniej chwili informuje o zmianie terminu dostawy”.
  • Szef KPRM zaprosił również w imieniu Mateusza Morawieckiego przedstawicieli wszystkich kół parlamentarnych i sił politycznych na dyskusję merytoryczną na temat Narodowego Programu Szczepień.

Pełnomocnik rządu ds. programu szczepień zaapelował do opozycji, aby nie robić z tematu szczepień pola do walki politycznej. – Nie straszmy Polaków – prosi Dworczyk. Wtóruje mu minister zdrowia, który podkreśla, jak ważne jest, aby szczepienia były realizowane w spokojne atmosferze.

  • Adam Niedzielski ocenił również, że pandemia się stabilizuje. Wskazywać mają na to przypadki, które spadły poniżej 2,5 tys., a także ilość zajętych łóżek, która jest na poziomie poniżej 15 tys. Polityk przypomniał, że w listopadzie zajętych było ponad 23 tys. łóżek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sondaż dla Business Insider Polska. Polacy nie chcą lockdownu

Sondaż dla Business Insider Polska. Polacy nie chcą lockdownu

Prof. Horban o zamkniętych siłowniach – można kupić hantle i ćwiczyć w domu

Prof. Horban o zamkniętych siłowniach – można kupić hantle i ćwiczyć w domu