w

Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem- tłumaczy Premier

Szczepienie- nie wiem Mati, nazwij ich patriotami, może wtedy się zdecydują.

  • Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie da się przerwać łańcucha zakażeń, uruchomić gospodarki bez masowej akcji szczepień – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”.
  • Premier został spytany również o powody kolejnych restrykcji. Morawiecki wskazał, że jedną z przyczyn takiej decyzji jest konieczność przygotowania się do akcji szczepień i na trzecią falę epidemii, „która najpewniej nam – jak i wszystkim innym – bardzo realnie zagraża”. Kolejnym powodem – jak wskazał premier – jest obniżająca się czujność dość licznych grup społecznych, niestosowanie się do zaleceń sanitarnych.

Morawiecki o protestach

  • „Ewidentnym tego przykładem były wielotysięczne protesty, które niestety zostały zaakceptowane czy wręcz wsparte przez część polityków i mediów.” Poszedł zatem jasny sygnał, że można łamać reżim sanitarny, lekceważyć zalecenia epidemiologów. A my w kluczowy czas walki z pandemią musimy wejść jak najbardziej zwarci i czujni.
  • Styczeń i luty to czas wyjątkowej aktywności i ekspansji wirusów– dodał premier. Szczepienia zaczną się prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego. Jeśli do tego czasu wzrost epidemii nabierze niekorzystnego dla nas tempa, to będziemy mieli poważny problem.

ŹRÓDŁO


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WIGILIA: Policja będzie reagować, gdy ktoś naruszy obostrzenia

WIGILIA: Policja będzie reagować, gdy ktoś naruszy obostrzenia

Kryzys 2020. LOT dostanie prawie 3 miliardy złotych wsparcia.

Kryzys 2020. LOT dostanie prawie 3 miliardy złotych wsparcia.