w

Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem- tłumaczy Premier

Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem- tłumaczy Premier

Szczepienie- nie wiem Mati, nazwij ich patriotami, może wtedy się zdecydują.

  • Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie da się przerwać łańcucha zakażeń, uruchomić gospodarki bez masowej akcji szczepień – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla “Gazety Polskiej”.
  • Premier został spytany również o powody kolejnych restrykcji. Morawiecki wskazał, że jedną z przyczyn takiej decyzji jest konieczność przygotowania się do akcji szczepień i na trzecią falę epidemii, “która najpewniej nam – jak i wszystkim innym – bardzo realnie zagraża”. Kolejnym powodem – jak wskazał premier – jest obniżająca się czujność dość licznych grup społecznych, niestosowanie się do zaleceń sanitarnych.

Morawiecki o protestach

  • “Ewidentnym tego przykładem były wielotysięczne protesty, które niestety zostały zaakceptowane czy wręcz wsparte przez część polityków i mediów.” Poszedł zatem jasny sygnał, że można łamać reżim sanitarny, lekceważyć zalecenia epidemiologów. A my w kluczowy czas walki z pandemią musimy wejść jak najbardziej zwarci i czujni.
  • Styczeń i luty to czas wyjątkowej aktywności i ekspansji wirusów– dodał premier. Szczepienia zaczną się prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego. Jeśli do tego czasu wzrost epidemii nabierze niekorzystnego dla nas tempa, to będziemy mieli poważny problem.

ŹRÓDŁO


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WIGILIA: Policja będzie reagować, gdy ktoś naruszy obostrzenia

WIGILIA: Policja będzie reagować, gdy ktoś naruszy obostrzenia

morawiecki obwodnica

Odlot Morawieckiego. Ratunkiem na kryzys gospodarczy ma być…..Południowa Obwodnica Warszawy!