w ,

Szokujące oświadczenie Rydzyka! Potępił w nim duchownych pedofilów!

rydzyk 1

Na stronie Radia Maryja pojawiło się oświadczenie ks. Tadeusza Rydzyka, dotyczące wypowiedzianych słów na obchodach rocznicy powstania katolickiego medium. 5 grudnia 2020 roku, duchowny na uroczystości wypowiedział słowa: “To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus?“, które w mediach wywołały ogromne oburzenie.

Dziś na stronie opublikowana została informacja, gdzie Ojciec Tadeusz słowami opisał co rzeczywiście myśli o problemie pedofilii w kościele. Zaznaczył, że stanowczo potępia wykorzystywanie małoletnich przez kapłanów do czynów seksualnych i uważa, że kara wobec sprawców nie powinna ich omijać.

Chcę stanowczo oświadczyć, iż w słowach, które wypowiedziałem 5 grudnia 2020 r. przy okazji obchodów rocznicy założenia Radia Maryja nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych. Tacy sprawcy, po rzetelnym dochodzeniu i udowodnieniu winni spotkać się ze stosowną karą – czytamy na stronie Radia Maryja

Toruński duchowny zaznaczył, że należy potępiać każde czyny, stojące w całkowitej sprzeczności z nauczaniem kościoła. A chronić przed niegodziwymi praktykami mają przepisy prawa.

Każdy niegodny czyn jest grzechem, a dopuszczający się go jest grzesznikiem, który nawróciwszy się, powinien prosić Boga o miłosierdzie. Zarazem jednak grzech seksualnego molestowania małoletnich jest przestępstwem, które winno być traktowane zgodnie ze wskazaniami Kościoła i procedurami prawa cywilnego – oświadczył O. Tadeusz Rydzyk

Sumienie ruszyło?

2Q==
Źródło: Stacja7.pl

Nie każdy ksiądz jest pedofilem, więc nie powinniśmy wsadzać wszystkich kapłanów do jednego wora. Niestety informacje, które wychodzą od kilkudziesięciu lat odnośnie molestowania nieletnich przez duchownych, wskazują jednoznacznie, że problem pedofilii w kościele jest poważny i struktury kościoła powinny podjąć zdecydowane kroki ku temu.

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem “Zabawa w chowanego” braci Sekielskich, opowiadający historię dwóch braci, wykorzystywanych w tym samym czasie przez jednego księdza. Film obrazuje problem tuszowania pedofilii przez księży i ich ucieczkę od odpowiedzialności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

covid na wakacjach

Korona na wakacjach

neo 2

Czy znane jest wam pochodzenie Neo?