w

Szokujące słowa Korwina o samorządach: “Jeśli sprzeciwiają się rządowi, powinny być rozwiązane”

korwin samorzady

Wydawałoby się, że Korwin-Mikke ceniący wolność i autonomię każdych jednostek, zachowa zdrowy rozsądek w tej sprawie. Niestety jego komentarz świadczy jasno o tym, że chce odebrać regionom autonomię i możliwość samostanowienia.

Polityk na mównicy sejmowej przyznał, że rząd potrafi odbierać samorządom należne im prawa, po czym zaraz stwierdził, że dzieje się również na odwrót. Ocenił krytykę rządu przez władze samorządowe jako rzecz niedopuszczalną.

Dodał, że w każdym normalnym państwie nie powinno być przyzwolenia na sprzeciwianie się działaniom władzy centralnej przez niższy szczebel. Dlatego buntujące się samorządy powinny zostać rozwiązane, ponieważ jak stwierdził, doprowadzą państwo do ruiny.

Całe wystąpienie możecie Państwo zobaczyć TUTAJ

Demencja?

Źródło: Dziennik.pl

Kiedyś jedna z głównych partii Korwina – Kongres Nowej Prawicy, miała w swym programie autonomię regionów i decentralizację państwa na kształt regionalizmu. Teraz Korwin uważa, że nie wolno regionom sprzeciwiać się władzy, bez względu na to jaką politykę by uprawiała.

Widocznie wolnościowy Korwin zapomniał o tym na czym polega wolność. Chęć całkowitego podporządkowania mniejszych komórek jednej, państwowej władzy, by nie mogły oddziaływać w żaden sposób na decyzje ogólnokrajowe, nie ma nic wspólnego z wolnością.

Bo jeśli samorządy nie będą miały żadnej mocy decyzyjnej, to jaki jest sens ich istnienia poza biernym wykonywaniem poleceń kilku ludzi na samej górze?

Nie wiadomo czym kierował się konserwatywno-liberalny polityk, wygłaszając te słowa z mównicy, ale jest to ewidentne wspieranie PiSu, który swoją nieudolność finansową i kiepską organizację państwa wobec zmian i reform próbuje zrzucić na samorządy. Czy wolnościowcy nie mieli czasem zwalczać PiSu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Było “veto albo śmierć”… jest porozumienie ws. budżetu UE. Co zrobi poseł Kowalski?

Było “veto albo śmierć”… jest porozumienie ws. budżetu UE. Co zrobi poseł Kowalski?

mentzen 2025

Mentzen 2025 – zapowiedź!