w ,

Szwajcaria nie zatwierdziła szczepionek: trzeba dokładniej zbadać

Federalny Urząd Zdrowia Publicznego w Szwajcarii nie zatwierdził szczepionek od firm Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna. Uzasadnienie: w informacjach przekazanych przez producentów brakuje danych dotyczących bezpieczeństwa, skuteczności i jakości.

  • Brakuje nam danych na temat skuteczności badań klinicznych i ważnych podgrup, które uczestniczyły w tych dużych badaniach. – powiedział Claus Bolte, szef działu autoryzacji w Swissmedic, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Federalny Urząd Zdrowia Publicznego.

Kraj nie buntuje się przeciwko szczepionkom, a jedynie zwraca uwagę na fakt, że chcą dokładniej przeanalizować dane z badań nad szczepionkami. Wnioski przedstawione przez firmy farmaceutyczne to za mało dla ekspertów.

  • Ważne jest, aby bardzo dokładnie zbadać skutki stosowania szczepionek dla różnych grup ludzi.
  • Szwajcarscy eksperci chcą wiedzieć więcej na temat wcześniejszych chorób osób, które brały udział w testach szczepionek.

Szwajcaria złożyła już zamówienia na kilka milionów zastrzyków szczepionki od trzech producentów: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna. Przygotowuje plan szczepień.

  • Opracowano nowy mechanizm szczepień oparty o wstrzykiwanie pacjentom fragmentów kodu mRNA wirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DECYDUJE O MAJĄTKU MILIONÓW – portfel Jarosława Kaczyńskiego.

DECYDUJE O MAJĄTKU MILIONÓW – portfel Jarosława Kaczyńskiego.

Facebook tłumaczy, dlaczego usunął konto Janusza Korwina – Mikkego

Facebook tłumaczy, dlaczego usunął konto Janusza Korwina – Mikkego